its murr Schunk

Unikátní videa ze zákulisí zoo

Záběry exotických zvířat ze zázemí pavilonů pražské zoologické zahrady povýšené díky AI do maximálního rozlišení 8K mohou sledovat návštěvníci Zoo na televizoru Samsung QLED 8K umístěném ve Vzdělávacím centru poblíž ostrova lemurů.

 

Videa, která ošetřovatelé zoo natáčí na telefony Samsung Galaxy S20, jsou určena pro speciální YouTube kanál „Krátce ze zoo“ s příspěvky ze zákulisí zahrady, kam se běžný návštěvník jinak nemůže podívat. V ultravysokém rozlišení 8K jsou ale dostupná pouze na tomto televizoru.

„Projekt „Krátce ze zoo“ vznikl jako okamžitý nápad v době, kdy jsme museli zoo uzavřít kvůli pandemii koronaviru. Natáčeli jsme krátká videa z areálu zoo bez návštěvníků a později jsme začali přidávat i záběry ze zákulisí zoo, například z porodu slůňat. Založili jsme speciální YouTube kanál, který plníme videy od ošetřovatelů,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Tato videa jsou na portálu YouTube k dispozici v HD rozlišení. Pokročilá umělá inteligence televizoru umístěném v pražské zoo však dokáže obraz vylepšit až do rozlišení 8K, díky čemuž se obraz blíží realitě se všemi detaily i hloubkou zobrazení.

Samsung pro tento projekt zapůjčil pět telefonů nejvyšší řady Galaxy S20 a televizor QLED 8K. „Ve spolupráci s pražskou zoologickou zahradou tak můžeme veřejně deklarovat schopnost našich telefonů natáčet ve vysokém rozlišení a zároveň tento obsah reprodukovat na televizoru QLED 8K, který jej pomocí umělé inteligence převede do rozlišení 8K,“ konstatuje Michal Forejt, ředitel divize spotřební elektroniky ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. Zároveň během této spolupráce vznikne i originální video ze zázemí pražské zoo v nativním 8K rozlišení. „Vzhledem k tomu, že nativního video obsahu v 8K rozlišení je zatím opravdu minimum, je to jedna z mála možností, jak se s ním setkat,“ dodává Michal Forejt.

Videa „Krátce ze zoo“ bude možné sledovat v pražské zoo až do konce října. V nižším rozlišení HD pak budou dostupná i na internetu prostřednictvím YouTube kanálu „Krátce ze zoo“, který provozuje přímo pražská zoo.

 
Publikováno: 10. 9. 2020 | Počet přečtení: 150