its murr Schunk

Panasonic uvádí LUMIX S5

Nová hybridní Full-Frame bezzrcadlovka LUMIX S5 nabízí mimořádnou vyváženost kvality perfektních fotografií, výjimečného videa, zpracování, funkcí a celkové mobility, kterou ocení ambiciózní fotografové i nároční videotvůrci.

 

Lumix S5 přichází s celou řadou výjimečných vlastností, včetně neobvykle kvalitního kitového objektivu R2060. Jde tak o mimořádně vyvážený přístroj ve všech oblastech fotografie a videotvorby.

Řada LUMIX nabízí nejširší výběr modelů schopných interního záznamu 10bitového videa ve 4K kvalitě. LUMIX S5, jakožto nejnovější člen této rodiny, umí 10bitový interní záznam ve 4K rychlostí 60p/50p sn/s s barevným vzorkováním 4:2:0 a 30p/25p sn/s se vzorkováním až 4:2:2, též v kvalitě 4K. Model podporuje také externí záznam v 10-bit 60p/50p sn/s se vzorkováním 4:2:2 ve 4K přes HDMI. Pro 8bitový záznam ve 4K rychlostí 30/25 sn/s se vzorkováním 4: 2: 0 není žádný časový limit.

Srdcem nové bezzrcadlovky je 24 M CMOS Full-Frame snímač, který se může pochlubit širokým dynamickým rozsahem a vysokou citlivostí. Těchto parametrů dosahuje díky vyšší schopnosti zachytávat světlo. Technologie Dual Native ISO významně zlepšuje obrazovou kvalitu, jak u jasných scén, tak v přítmí při použití extrémních citlivostí až ISO51200

Výjimečná technologie rozptylu tepla je zárukou stabilního a dlouhého záznamu videa. S5 nabízí dynamický rozsah více než +14EV expozičních kroků, tj. stejný, jako mají filmové kamery, a profil V-Log / s barevným nasycením V-Gamut jsou plně kompatibilní s oblíbenou kolorimetrií VariCam Look. K dispozici je také celá řada formátů a režimů záznamu, včetně anamorfního režimu, zpomaleného a zrychleného záběru a časosběrného snímání ve 4K rychlostí 60p a 4K HDR.

Velkou výhodou modelu S5 je také inovované rychlé a přesné automatické ostření v režimu foto i video. Díky pokročilé technologii hlubokého učení ostření s detekcí typu objektu a jeho částí v reálném čase, který výrazně přesněji a rychleji sleduje lidské oko, obličej, hlavu či tělo.

Pro více možností fotografování a záznamu je k dispozici režim focení v rozlišení 96m High Resolution Mode (JPEG/RAW), funkce Live View Composite a režim HLG Photo. Díky vysoké energetické účinnosti a nové vysokokapacitní 2200 mAh baterii dokáže zachytit přibližně 470 snímků (při aktivovaném režimu LVF) / 1 500 snímků (v úsporném režimu Power Save LVF). Nechybí ani možnost nabíjení a napájení za provozu přes USB-C konektor. Lumix S5 disponuje dvěma sloty pro SD karty (UHS-IIx1 a UHS-I x1), podporou Wi-Fi 5GHz / 2,4GHz a Bluetooth 4.2.

 
Publikováno: 9. 9. 2020 | Počet přečtení: 135