its murr Schunk

Ochrana dat s platformou ArmorLock

Nová platforma kombinuje ochranu dat vysoké úrovně, jednoduchost, výkon a spolehlivost s prvním externím SSD diskem NVMe zabezpečeným technologií ArmorLock a redefinuje profesionální pracovní postupy.

 
Společnost Western Digital přináší zabezpečení budoucí generace a představuje novou bezpečnostní platformu ArmorLock. Nová šifrovací platforma mění pohled na to, jak zabezpečit data. Tato bezpečnostní platforma byla vytvořena proto, aby pomáhala řešit široké požadavky na zabezpečení dat v případě kritických dat a datacentrických aplikací v odvětvích, jako jsou finančnictví, státní správa, zdravotnictví, IT, právo nebo média a zábavní průmysl. S tím, jak roste pozornost věnovaná zabezpečení dat, plánuje Western Digital využívat tuto novou platformu u široké řady svých řešení pro ukládání dat.

Prvním produktem s touto technologií je nový šifrovaný externí disk G-Technology ArmorLock NVMe SSD, který je navržen tak, aby poskytoval snadné používání, vysoký výkon a zabezpečení dat na vysoké úrovni. Je určen např. všem tvůrcům digitálního obsahu z oblasti zábavy nebo ze světa médií. Tváří v tvář hrozbě zcizení dat a souborů nebo uniklých pirátských kopií filmů před premiérou vyžadují studia, agentury a investoři lepší způsob, jak ochránit kritický digitální obsah. Zatímco většina trhu se zaměřovala na bezpečnost cloudových úložišť, samotná data s kritickým komerčním digitálním obsahem často zůstala zranitelná během uložení na přenosná úložiště nebo během transportu těchto úložišť.Na rozdíl od klasického šifrování pomocí hesla poskytuje bezpečnostní platforma ArmorLock bezkonkurenční zabezpečení, které umožňuje vlastníkovi obsahu kontrolovat, jak a kým je k datům přistupováno. Externí disk NVMe SSD, který využívá nové zabezpečení, přináší tuto výhodu, a navíc se snadno ovládá, je spolehlivý a rychlý a současně chrání kritický digitální obsah.

ArmorLock umožní nástup zabezpečení budoucí generace

Bezpečnostní platforma dokazuje odhodlání společnosti WD poskytovat řešení datových úložišť, která přinesou produkty se špičkovým zabezpečením na vysoké úrovni, které každý uživatel může snadno používat. Propracovaný soubor technologií se využívá během celého životního cyklu produktu. Od výroby po nastavení, při vybalení produktu z obalu, průběžné aktualizaci a během konfigurací a klíčové práce s produktem, kdy se propojují hardwarové moduly biometrické ochrany na nejnovějších platformách mobilních telefonů a počítačů. Řešení je navrženo tak, aby pomáhalo uživatelům při správě kritických dat. Platforma ArmorLock eliminuje třenice mezi požadavky na rychlý přístup k datům a ochranu soukromí tím, že dokáže současně řešit oba dva požadavky.

Western Digital navazuje na tradiční podporu technologií open source RISC-V a OpenTitan a aktuálně oznamuje zveřejnění otevřeného software Sweet B v režimu open source, vysoce výkonné jádrové kryptografické knihovny, která podtrhuje kvalitu bezpečnostní platformy ArmorLock. Sweet B je navržen tak, že poskytuje novou úroveň zabezpečení v režimu open source s šifrováním typu elliptic curve a je k dispozici na GitHub včetně dokumentace, souboru testů a auditu nezávislé třetí strany od společnosti Trail of Bits.Zabezpečení s rychlostí profesionální úrovně

Externí NVME SSD se zabezpečením ArmorLock poskytuje rychlost načítání a zápisu dat až 1000 MB/s pomocí portu SuperSpeed USB 10 Gbps a určuje nový standard pro produkty zabezpečené šifrováním a s vysokou rychlostí přenosu dat. Uvedené parametry jsou dosažené kombinací snadného používání a zabezpečení budoucí generace v režimu Zero Knowledge. Pomocí aplikace ArmorLock mohou uživatelé odemknout zařízení bezdrátově svým telefonem za použití technologie rozpoznání obličeje, otisku prstu nebo kódu k telefonu s jistotou, že by ztracené heslo od disku nezpůsobilo ohrožení výsledku práce a termínů. SSD disk poskytuje šifrování bez toho, aniž by vstupovalo do pracovního procesu složitého zadávání PINu pro přístup k datům na disku.
 
Publikováno: 7. 9. 2020 | Počet přečtení: 159