its murr Schunk

Škoda předvedla nové elektrické SUV ve světové premiéře v Praze

Prezentace novinky s názvem Enyaq iV se uskutečnila v pražské O2 Univerzum hned první zářijový den. Šlo o světovou premiéru nového elektrického SUV, které se zúčastnili hosté z politického spektra a několik stovek domácích i zahraničních novinářů.

 

Před vlastní prezentací modelu Enyaq iV (Enjak) mohli návštěvníci zhlédnout působivou výpravu do historie automobilky v podobě modelů, jako Škoda Popular Monte Carlo, Škoda L&K, Škoda Rapid Six, Škoda 1000 MB, Škoda 640 Superb a také kola z počátečního vývoje automobilky.Celá prezentace byla velmi pěkně doprovázena virtuálními efekty a světelnými kreacemi. Poté nový šéf Škody Auto Thomas Schäfer prezentoval nový model Enyaq iV: „Jde o další krok při realizaci strategie v oblasti elektromobility značky Škoda. Toto čistě elektrické SUV, které je náš první sériový model na bázi koncernové modulární platformy pro elektromobily (MEB), disponuje dojezdem až 510 km v režimu WLTP.Poté na pódium vystoupil Oliver Stefani, šéfdesignér automobilky, aby přiblížil design novinky: „Nové elektrické SUV nabízí mj. zcela nový koncept interiéru s volitelným designem místo klasických výbavových stupňů.“

Enyaq se bude vyrábět v hlavním závodě v Mladé Boleslavi. K tomu prošla výrobní linka přestavbou, aby byla umožněna paralelní výroba modelů jak s příčně uloženými motory na platformě MQB, tak i elektrické vozy na nové modulární platformě MEB. V celém koncernu jde nyní o jedinou linku, která umožňuje výrobu vozů na obou platformách.

Zahájení výroby nové vlajkové lodi tak začne ještě letos, a cena by měla začínat na 1 059 900 Kč.


 
Publikováno: 2. 9. 2020 | Počet přečtení: 163