its murr Schunk

Chytré řešení pro bezpečné odstupy

Linde MH přichází s dvěma řešeními, která pomáhají v dodržování bezpečné vzdálenosti mezi pracovníky a chrání je tak např. před nakažením nemocí COVID-19. Jde o vestu Secure Distance a flexibilně použitelný detektor Distance Beeper.

 

Obě zařízení poskytují zvukovou, vizuální i vibrační výstrahu v případě, že se k sobě zaměstnanci dostanou příliš blízko. To dává možnost pracovat volně, a přitom s maximální ochranou proti infekci.

Ať již při práci na výrobní lince, vychystávání ve skladu nebo během společných přestávek, není vždy snadné vyhnout se úzkému kontaktu s kolegy. V době pandemie koronaviru však tyto každodenní situace představují opravdová zdravotní rizika. Vznikají tak nebezpečné situace, jak pro zaměstnance, tak i pro firmy, které by při vypuknutí infekce byly nuceny přerušit svou činnost.

„V naší bezpečnostní vestě Secure Distance a detektoru Distance Beeper jsme přizpůsobili sofistikovaný bezpečnostní systém novým podmínkám a nabídli tak firmám jednoduchou prevenci před šíření infekce, a to bez narušení pracovních procesů. Obě řešení již sami úspěšně používáme na několika pobočkách. Také dostáváme velmi pozitivní zpětnou vazbu od dalších zákazníků, kde řešení testujeme. Navíc skutečnost, že nástroje mohou být nadále využívány pro účely bezpečného pracovního prostředí, jakmile pandemie skončí, činí tuto investici extrémně udržitelnou,“ říká Andreas Krinninger, generální ředitel Linde Material Handling.

Vesta představuje inteligentní část oděvu. Jde o bezpečnostní zařízení (je certifikováno podle bezpečnostní normy EN ISO 20471), které nepřetržitě sleduje dodržování individuálně nastavitelné minimální vzdálenosti mezi zaměstnanci. Pokud se k sobě zaměstnanci příliš přiblíží, vesty vydávají varování záblesky, varovnými tóny a vibracemi.

Využívají spolehlivou a přesnou ultra-širokopásmovou technologii, která funguje i přes stěny, regály a brány. Další výhodou je, že není nutná žádná další technická infrastruktura. Jakmile si zaměstnanci oblečou tento inteligentní oděv, mohou se plně soustředit na svou práci, aniž by museli neustále vyhodnocovat, zda dodržují předepsanou vzdálenost.

Pokud se i přes všechna opatření ve společnosti vyskytne případ infekce, umožňuje další volitelná funkce – Tracking & Tracing – zjistit, kdo byl v blízkosti později pozitivně testované osoby. Tímto způsobem se mohou společnosti vyhnout celofiremní karanténě. Všechna data jsou mazána nejpozději po čtyřech týdnech.

Druhé řešení – Linde Distance Beeper – představuje malé přenosné jednotky, které jsou připojeny např. k oděvům, opaskům nebo pomocí náramků a nabízejí stejný rozsah funkcí jako vesta: maximální bezpečnost s minimálním realizačním úsilím.

Důležité je, že investice do těchto inteligentních bezpečnostních řešení se vyplatí i do budoucna po skončení pandemie. Vesty i detektory lze snadno využívat s jejich klasickými funkcemi, které nabízí osvědčený asistenční systém Linde Safety Guard – varují před kolizí mezi průmyslovými vozíky a chodci v intralogistických provozech.

 
Publikováno: 1. 9. 2020 | Počet přečtení: 147