its murr Schunk

Na skleničku do robotického baru

Díky speciálnímu příslušenství může neúnavný barman nalít až 20 sklenic piva za minutu – bez rozlití jediné kapky. V plně automatickém barmanském a míchacím systému připravuje robot KUKA nápoje přesně stejně jako člověk.

 

Společnost Baier Engineering vyvinula plně automatický mobilní barmanský systém na světě. Je výsledkem spolupráce s Aalen University a odborníky z nápojového průmyslu. Jako barman se používá robot KUKA KR 16 z řady KR CYBERTECH, který obsluhuje a vybírá platby. „Automatický barman je poutačem a profesionálem zároveň,“ uvádí Thomas Baier, zakladatel a generální ředitel Baier Engineering.

Software a technologie pro barmanský systém jsou od Baier Engineering, robot od společnosti KUKA. Jakmile je objednávka zadána přes dotykovou obrazovku, robot uchopí příslušnou sklenici, naplní ji a podá nápoj u přepážky. Koktejly, točené pivo, nealkoholické nápoje – nabízený sortiment lze individuálně programovat podle události. Platba se provádí pomocí speciálních čipových karet, které robot současně používá ke kontrole věku hosta.

Vždy je okamžitě připraven

Výhody systému jsou jasné. Automatického člověka lze použít jako barmana nepřetržitě a bez ztráty výkonu. Ať už se jedná o tři dny na veletrhu nebo při noční směně na firemní akci. „Náš robot barman míchá koktejly a nalévá pivo přesně podle míry. Funguje to čistě, spolehlivě a efektivně,“ vysvětluje Baier. Barmanský systém je velmi mobilní, celý je umístěn na jednonápravovém přívěsu. Chlazené úložiště je integrované a je nutné pouze připojení ke zdroji energie. Díky konstrukci přívěsu je zajištěna také provozní bezpečnost. Robotický bar lze použít pro všechny druhy příležitostí - od cateringových akcí až po speciální oslavy a dokonce i festivaly.

 
Publikováno: 28. 8. 2020 | Počet přečtení: 185