its murr Schunk

ZenFone 7 s trojitým otočným fotoaparátem

Vlajkové modely společnosti Asus, smartphony ZenFone 7 Pro a ZenFone 7, nabízejí hned tři objektivy, které lze využívat jako zadní (hlavní) i přední fotoaparát. Otočný modul obsahuje primární fotoaparát Sony IMX686 s rozlišením 64 Mpx a 12Mpx ultra širokoúhlý fotoaparát se senzorem IMX363 a teleobjektiv s rozlišením 8 Mpx.

 

Otočný modul je vybaven krokovým motorem, díky němuž se fotoaparát otáčí až o 180°. Tato konstrukce poskytuje nebývalé možnosti pořizovat snímky profesionální úrovně z libovolné pozice. Fotoaparáty modelu ZenFone 7 Pro podporují optickou stabilizaci obrazu, která zajišťuje optimální zaostření a fotografie i videa bez rozmazání.

ZenFone 7 Pro využívá aktuálně nejvýkonnější mobilní platformu Qualcomm Snapdragon 865 Plus 5G v kombinaci s 8 GB RAM a 256GB vnitřní pamětí. ZenFone 7 pohání mobilní platforma Qualcomm Snapdragon 865 5G s 8 GB LPDDR5 RAM a rychlé 128GB úložiště UFS 3.1.

Řada disponuje 6,67palcovým NanoEdge Full HD+ displejem typu AMOLED bez rámečků, který má obnovovací frekvenci 90 Hz, dobu odezvy 1 ms a kryje ho odolné sklo Corning Gorilla Glass 6. Displej s barevnou přesností Delta-E <1 garantuje vysokou věrnost barev a podporuje HDR10+. Vysokokapacitní 5000 mAh baterie poskytuje až dva dny nepřetržitého provozu.

Speciální klávesa Smart Key byla přemístěna na bok telefonu a integrována se zapínacím tlačítkem a snímačem otisků prstů. Lze ji proto využít nejen k rychlému odemykání telefonu, ale i k rychlému přístupu k oblíbeným aplikacím jediným dotykem. Smartphony ASUS ZenFone 7 Pro a ZenFone 7 se v Česku začnou prodávat od 1. září 2020.

Vylepšená otočná kamera

Novinky jsou vybaveny otočným kamerovým systémem, motorizovaným vyklápěcím modulem se systémem tří fotoaparátů, který nabízí stejné funkce a možnosti, ať už je modul orientován dopředu nebo dozadu. Díky senzoru Sony IMX686 s rozlišením 64 Mpx a technologií Quad Bayer se zvýšenou citlivostí na světlo, dokáže telefon pořizovat kvalitní fotky za jakýchkoli světelných podmínek. Fotoaparát zastane i funkci makrokamery, takže s ním lze pořizovat detailní záběry z blízkosti již 4 cm. Třetí kamerou v sestavě je teleobjektiv, který umožňuje 3x optický zoom, až 12x celkový zoom s optickou stabilizací obrazu a plynulé přechody mezi kamerami během záznamu.

Hlavní fotoaparát zvládá natáčet videa až v 8K rozlišení při 30 snímcích za sekundu s elektronickou stabilizací obrazu. Ultra širokoúhlá kamera nabízí záznam 4K při 60 snímcích za sekundu, což umožňuje zachytit každý okamžik ve vysoce kvalitních detailech. K dispozici jsou nové profesionální funkce videa, včetně režimu HyperSteady, Free Zoom a Pro video. Chytré telefony ZenFone 7 díky třem mikrofonům nahrávají během záznamu videa kvalitní zvuk, který lze optimalizovat pomocí funkcí, jako jsou Wind Filter, Mic Focus a Acoustic Focus, pro zaostření a izolaci zvuků vybraných objektů.

Vylepšený kamerový systém výklopného fotoaparátu nabízí oproti loňské generaci nové nebo vylepšené funkce. Rychlé úhlové nastavení pro fotografování okamžitě nastaví otočný fotoaparát do jedné ze tří pozic a uživatelé si mohou tyto pozice nastavit podle svých oblíbených úhlů, nebo kameru pozicovat podle svého. Režim Auto Panorama může nyní využívat také ultra širokoúhlý fotoaparát pro velké panoramatické záběry a funkce Motion Tracking 2.0 automaticky sleduje objekt a plynule ho přibližuje tak, aby byl stále ve středu snímku.

 
Publikováno: 27. 8. 2020 | Počet přečtení: 170