its murr Schunk

Kompaktní průmyslové počítače šetří náklady i prostor

Společnost Rockwell Automation nedávno oznámila dostupnost boxových počítačů nové průmyslové řady Allen-Bradley VersaView 6300 a tenkých klientů, nabízejících výpočetní výkon v kompaktních, odolných a cenově dostupných sestavách.

 

Boxové PC VersaView 6300 i tencí klienti, vůbec první produkty uvedené na trh v rámci této nové řady, se vejdou do dlaně, což z nich dělá dosud nejmenší průmyslové počítače od společnosti Rockwell Automation. Kompaktní design může uživatelům pomoci lépe využít cenný prostor na panelu a snížit náklady. Přes své kompaktní až miniaturní rozměry jsou tyto produkty navrženy i s ohledem na to, aby vydržely tvrdé průmyslové prostředí. Mají zabudovaný chladič, mohou pracovat při provozních teplotách od 0 do 50 °C a obsahují ochranu proti nárazům a vibracím. Jsou designovány tak, aby měly kvůli vyšší spolehlivosti málo přípojek a žádné pohyblivé části.

„Tato nová řada, která je prvním produktem z rodiny průmyslových počítačů Allen-Bradley VersaView 6300, zúročuje design i technologie z naší akvizice společnosti ASEM ze začátku letošního roku. Unikátní design řady přináší velmi vysokou trvanlivost v průmyslovém prostředí na dostupné, flexibilní platformě,“ řekl Dan DeYoung, obchodní ředitel divize hardwaru, Rockwell Automation.

Oba produkty pracují se softwarem ThinManager, který umožňuje centralizovanou a bezpečnou správu aplikací. Tencí klienti jsou připraveni k použití s ThinManagerem. Boxová PC jsou s ThinManagerem kompatibilní, takže mohou běžet na operačním systému Windows 10 IoT nebo přepínat na běh v prostředí ThinManageru, čímž se stávají tenkými klienty. Díky možnosti dvojího použití jsou uživatelé svobodnější a flexibilnější, např. díky schopnosti dodávat aplikace z centrálního serveru nebo z místního PC pomocí jednoho produktu, což může zjednodušit firemní dodavatelský řetězec, a také možnosti načítat aplikace z PC, pokud dojde k výpadku centrálního serveru, což může zlepšit dostupnost.

Počítač lze používat buďto jako HMI pro samostatný stroj nebo jako tenkého klienta pro řadu propojených strojů, či jako datový agregátor pro sběr a sdílení provozních dat.

 
Publikováno: 26. 8. 2020 | Počet přečtení: 176