its murr Schunk

Toyota spolupracuje s Amazonem

Obě společnosti, Toyota i Amazon Web Services, spolupracují na budování platformy služeb mobility Toyoty. Ta japonské automobilce pomůže při vývoji, implementaci a správě nové generace daty řízených služeb mobility.

 

Cílem je zvýšení bezpečnosti řidičů i cestujících a také jejich praktičtější zapojení do cloudu Toyoty. Platforma využije globální infrastrukturu Amazonu stejně jako jeho vývojáře ke zpracování a analýze provozních dat pocházejících z celosvětové flotily vozidel Toyota, která jsou na ní připojená.

Umožní tak Toyotě shromažďovat data z připojených automobilů a využívat je při návrhu a vývoji vozidel, nebo v tzv. kontextových službách. Mezi ty patří např. sdílení vozidel, spolujízda, full-service, operativní leasing nebo nové služby pro firmy a soukromé zákazníky, např. aktivní upozorňování na nutnost údržby nebo pojištění na základě způsobu řízení vozidla.

Podpora připojených aut a elektromobilů

Oba partneři společně vybudují základnu pro sdílení dat v rámci celé automobilky včetně rychlejšího přechodu k technologiím, které zahrnují připojená vozidla, autonomní vozy, elektromobily nebo sdílená auta.

 
Publikováno: 24. 8. 2020 | Počet přečtení: 158