its murr Schunk

AI pomůže rozeznat chyby při výrobě

Brněnská startupová firma Pekat Vision vyvinula technologii, která s využitím umělé inteligence (AI) dokáže rozeznat anomálie a defekty na nejrůznějších materiálech a tvarech v průmyslové výrobě.

 

„Náš tým věnoval výzkumu více než dva roky a vyvinul unikátní software, který dokáže pomocí umělé inteligence rozeznat očekávané i nečekané defekty na jakémkoliv povrchu a materiálu, a to bez lidského zásahu pomocí speciálních algoritmů analýzy obrazu. Software se řadí mezi nejpřesnější a nejrychlejší svého druhu. Kromě jedinečnosti samotného řešení je zajímavé i jeho univerzální využití při různých výrobních procesech,“ říká Petr Šmíd, zakladatel a CEO společnosti Pekat Vision.

Software může být využíván při průmyslové vizuální inspekci a kontrole kvality a tyto procesy výrazně usnadňuje. Příkladem použití je výroba malých kovových dílů, textilií, dřeva, ale i léků či potravin. V posledních měsících poznamenaných pandemií Covid-19 se technologie Pekat Vision ukázala jako nesmírně užitečná. Výrazná poptávka po automatizaci přicházela od farmaceutických a potravinářských společností, které musely fungovat nepřetržitě i během krize, a tak hledaly cesty, jak zajistit bezpečný provoz.

Pekat Vision je zatím startupem, ale již velice úspěšným – společnost zvítězila v posledním ročníku AI Awards v kategorii startup roku a stala se finalistou Startup World Cup. V následujících měsících se chystá otevřít zastoupení v Číně a Japonsku.

 
Publikováno: 19. 8. 2020 | Počet přečtení: 197