its murr Schunk

Nový speciální sklad pro nadrozměrné zásilky

Logistická společnost DB Schenker pomáhá českým strojírenským firmám exportovat zboží do celého světa. Nyní učinila další významný krok v těchto aktivitách – v Hradci Králové vybudovala svůj první speciální sklad určený primárně pro nadrozměrné zásilky.

 

Skladová plocha o velikosti 5000 m2 je součástí staršího průmyslového areálu na okraji Hradce Králové, který těží z dobrého napojení na dálniční a silniční síť. Polovinu současné kapacity již DB Schenker využívá pro jednoho z předních výrobců automobilů ve střední Evropě, který si tam nechal uskladnit obří raznice pro karosérie, druhá polovina je k dispozici dalším zákazníkům ze strojírenského a automobilového průmyslu.

„Hala je ideální pro skladování nadrozměrných a těžkých strojů a investičních celků. Díky čtyřem jeřábům o nosnostech 63 a 32 tun, podlaze se speciálními rošty s nosností až 13 tun/m2 a velkým vratům, umožňuje vjezd kamionů dovnitř na plochu skladu, což se velmi hodí při vykládce a nakládce těchto těžkých břemen,“ říká Pavel Trnka, manažer nadrozměrných přeprav DB Schenker.

Kromě skladování nabízí firma i další doplňkové služby jako konzervaci a pravidelnou údržbu strojů, nebo přípravu speciálních námořních balení s čímž má oddělení nadrozměrných přeprav v DB Schenker bohaté zkušenosti. V nedávné minulosti jeho pracovníci realizovali několik přeprav jak ucelených výrobních linek včetně průmyslových forem, tak jednotlivých strojů. Kromě strojírenského odvětví DB Schenker přepravuje nadrozměrné zboží například i pro chemický nebo letecký průmysl.

 
Publikováno: 18. 8. 2020 | Počet přečtení: 188