its murr Schunk

První 100 % elektromobilní město

V posledních letech se stal rozvoj elektromobility důležitým společenským tématem. Představy o uvědomělejším, ekologičtějším světě, jehož je elektromobilita součástí, se stávají realitou. Obyvatelé Appy v Ariège, jednoho z nejizolovanějších měst Francie, zavádí elektromobilitu s novým ZOE.

 
S cílem dokázat, že přejít k elektrické mobilitě může každý, vypracoval Renault ve spolupráci s Publicis nový plán na vytvoření prvního 100% elektromobilního města ve Francii. Tím městem je Appy. Obyvatelé tohoto města, nacházejícího se v oblasti Ariège, budou mít po dobu tří let možnost zažít řízení elektromobilu s novým ZOE a podělit se o své dojmy.Renault poskytne každé domácnosti v Appy na tři roky nový elektrický ZOE.

Pokud dokáží obyvatelé Appy, žijící na jednom z nejodlehlejších míst, přijmout elektrickou mobilitu, budou důkazem toho, že je opravdu dostupná pro každého. Elektrická vozidla již zdaleka nejsou určena pouze do center velkých měst, dnes jsou jako doma kdekoli a dostupnost dobíjecích míst se napříč zemí neustále rozvíjí. Trh s elektrickými vozidly se v prvním čtvrtletí roku 2020 ztrojnásobil. Renault je v čele tohoto velice dynamického trhu posledních 8 let a svou vedoucí pozici ve Francii nyní potvrzuje uvedením nového ZOE, svého nejprodávanějšího vlajkového elektromobilu, který se s více než 100.000 kusy na silnicích stal tváří tohoto segmentu.

Pokud je to možné v Appy, je to možné všude!

Poprvé v historii poskytne Renault každé domácnosti ve městě na tři roky nový ZOE spolu s potřebným vybavením pro dobíjení (dobíjecí stanice/redukce k dobíjení doma) a také veřejnou dobíjecí stanici.

S dojezdem až 395 km (dle cyklu WLTP) a možností dobití na ekvivalent dojezdové vzdálenosti až 150 km za pouhých 30 minut, je nový ZOE pro tento projekt dokonalým vozem, poukazujícím na četné výhody elektromobility. Tento originální a inovativní projekt zahájil Renault v Appy 21. července 2020 za přítomnosti starosty města, regionálních institucí a zástupců firmy Renault, kteří jsou do projektu zapojeni.Dokáží obyvatelé Appy, žijící na jednom z nejodlehlejších míst, přijmout elektrickou mobilitu?

Tímto projektem před sebe Renault postavil skutečnou výzvu: posunout hranice a rozbořit klišé spojené s elektromobilitou. Obyvatelé Appy budou nečekanými ambasadory, kteří dokáží, že přechod na elektrická vozidla je jednoduchý a nijak nekomplikuje každodenní život.
 
Publikováno: 14. 8. 2020 | Počet přečtení: 194