murr Schunk

Senzory s nejdelší snímací vzdálenosti

Společnost OMRON uvedla senzory přiblížení řady E2EW s kovovou čelní plochou, které jsou navrženy tak, aby díky své odolné konstrukci a výjimečně dlouhému snímacímu dosahu minimalizovaly prostoje.

 

Výrobci v automobilovém průmyslu se snaží uspokojit poptávku po elektrických vozidlech a nízké spotřebě paliva vytvářením lehčích vozidel a upřednostňováním hliníku před železem. Postupně začínají převažovat smíšené výrobní linky pracující s železnými i hliníkovými díly, a proto se zvyšuje požadavek na využívání senzorů přiblížení se stejnou snímací vzdáleností a dostatečně dlouhým snímacím dosahem.

Nová řada E2EW od společnosti Omron je navržena tak, aby tyto potřeby uspokojila. Vysoce odolné senzory přiblížení s kovovou snímací plochou mají dosud nejdelší snímací dosah v dané kategorii a byly optimalizovány tak, aby pomocí fluoroplastové povrchové vrstvy zajišťující zvýšenou odolnost proti odlétajícímu postřiku vydržely náročné podmínky typických procesů svařování v automobilovém průmyslu.

Jejich snímací dosah je přibližně dvakrát delší než u předchozích modelů pro železné kovy a šestkrát delší pro hliník, což z nich činí ideální řešení pro výrobní linky pracující s oběma typy kovů. Snímací rozsahy pro oba kovy jsou nyní ekvivalentní, a proto senzory podporují společnou konstrukci pro detekci polohy na takových linkách. Snižují také neočekávané odstávky objektu minimalizací falešné detekce nestabilních objektů.

Mezi funkce senzorů patří:

• Nejdelší snímací vzdálenosti pro železo i hliník na světě. Ekvivalentní snímací vzdálenosti umožňují společnou konstrukci pro detekci polohy ve smíšených výrobních linkách obsahujících železné i hliníkové součásti.

• Zvýšená odolnost proti postříkání. Snímače vydrží v typických aplikacích svařování automobilového průmyslu 60krát déle než předchozí modely.

• Možnost využití IIoT přes rozhraní IO-Link. Podpora rozhraní IO-Link umožňuje v reálném čase shromažďovat data o úrovni detekce a změnách teploty senzorů přiblížení z jednoho místa.

 
Publikováno: 11. 8. 2020 | Počet přečtení: 310