its murr Schunk

Nový kempovací Caddy – první fota

Volkswagen Užitkové vozy uveřejnil první fotografie a informace o nástupci modelu Caddy Beach, který bude mít virtuální světovou premiéru na začátku září. Jde o novinku vycházející z nové 5. generace modelu Caddy.

 
Již od roku 2005 nabízí Volkswagen Užitkové vozy malý obytný automobil na základě modelu Caddy. Cílem bylo zachovat praktičnost pro každodenní provoz a vestavěné prvky, jakými jsou úložné tašky nebo lůžko, koncipovat jako vyjímatelné. Na tom se nic nemění ani u nejnovější generace. Jde o naprosto všestranný model pro mladé rodiny s nejrůznějšími koníčky nebo sportovce.

Nový kompaktní kempovací vůz se bude vyznačovat nejmodernější technikou, ale díky panoramatickému střešnímu oknu nebude postrádat ani romantické spaní pod hvězdnou oblohou. Přitom všechna okna včetně střešního lze zatemnit. Mezi dalšími novinkami vzpomeňme nově navržený koncept variabilního lůžka. Má zabezpečit komfort při spaní na téměř dva metry dlouhé matraci díky pružinovým prvkům, používaných u větších modelů California. V zádi bude chytře uložen lehký kempovací set (křesílka a stůl) a dvě praktické úložné tašky na spoustu „potřebných“ maličkostí.Pro komfortní a bezpečné cestování je k dispozici 19 asistenčních systémů, mezi které patří např. Travel Assist (umožňuje poprvé v užitkovém voze VW asistovanou jízdu), systém Trailer Assist (pro snadnější couvání s přívěsem), Side Assist (asistent pro změnu jízdního pruhu) nebo asistent pro vyjetí z parkovacího místa (Rear Traffic Alert).

Nové budou i čtyřválcové motory vybaveny filtrem pevných částic, které budou splňovat limity emisní normy Euro 6 pro rok 2021. U turbodieselů (TDI) s výkonem od 55 do 90 kW bude poprvé použit nový systém Twindosing, kde prostřednictvím dvou katalyzátorů SCR a dvojnásobného vstřikování AdBlue dochází v porovnání s předchůdcem k výraznému snížení emisí oxidů dusíku (NOx). Tyto agregáty budou patřit mezi nejčistější vznětové motory na světě. Přeplňovaný zážehový motor (TSI) o výkonu 85 kW se bude rovněž vyznačovat hospodárností.

 
Publikováno: 7. 8. 2020 | Počet přečtení: 216