murr Schunk

Hennlich opět naděloval neziskovkám

Dárcovský fond Hennlich rozdělil mezi 14 neziskových projektů mladých lidí z Litoměřic částku 100 008 korun. Letošní vyhlášení výsledků a předání finančních prostředků ovlivnila situace kolem koronaviru a proto se uskutečnilo pouze na dálku.

 

Dárcovský fond Hennlich dlouhodobě podporuje neziskové aktivity mladých lidí žijících nebo studujících v Litoměřicích, kde firma sídlí. Za 16 let fungování podpořil 245 projektů částkou přes 1,2 milionu korun. Také letos mohli mladí lidé mezi 15 a 25 roky věku žádat o podporu na své projekty až do výše 8000 korun. Nyní mají rok na realizaci svých projektů.

„Chod celé společnosti v posledních měsících ovlivnila pandemie koronaviru. Stihli jsme počátkem roku standardně vyhlásit nové grantové kolo našeho fondu. Koronavirus však zasáhl do vyhlášení výsledků. Držím palce všem organizátorům podpořených projektů, aby se jim podařilo vše zrealizovat dle jejich představ,“ řekl Pavel Šumera, ředitel společnosti Hennlich.

O finanční podporu z Dárcovského fondu se v letošním 16. grantovém kole programu „Litoměřice – live city jsi ty“ přihlásilo 17 neziskových projektů. Celkově jednotlivci a organizace žádali o téměř 133 000 korun. „Odborná komise vybrala nakonec 14 projektů, které podpoří částkou 100 008 korun,“ uvedla Kateřina Valešová, ředitelka Ústecké komunitní nadace, která Dárcovský fond spravuje.

Fond si v rámci programu „Litoměřice – live city jsi ty“ klade za cíl podporovat aktivitu mladých lidí ve věku od 15 do 25 let žijících či studujících v Litoměřicích. Každoročně vyhlašuje otevřená grantová kola, ve kterých se mohou zájemci přihlásit se svými nápady a projekty o finanční podporu. Správcem peněz fondu je nejstarší česká komunitní nadace, Ústecká komunitní nadace, která má se získáváním a následným přerozdělováním peněz na podobné projekty mnohaleté zkušenosti.

 
Publikováno: 28. 7. 2020 | Počet přečtení: 281