Schunk

Dvojice pásem s bleskovou rychlostí

Společnost TP-Link uvedl na trh nový bezdrátový wifi přístupový bod TL-WA1201 pro rozšíření stávající domácí nebo kancelářské sítě. Díky technologii MU-MIMO je možné k němu připojit větší množství koncových zařízení současně.

 

Přístupový bod TL-WA1201 podporuje dvě pásma (AC1200) a také standard wifi 802.11ac (Wave 2) pro připojení s maximální rychlostí do 1200 Mb/s, což představuje trojnásobek kapacity předchozího standardu 802.11n. S podporou technologie MU-MIMO je možné připojit k přístupovému bodu větší množství koncových zařízení současně bez viditelné odezvy či přetížení sítě. To znamená, že je novinka vhodná nejen pro domácnosti, ale také pro kanceláře nebo obchodní či hotelové prostory. Pro rozšíření stávající sítě přitom není třeba nijak zasahovat do již hotových (případně i nedostatečných) rozvodů elektřiny. Podpora technologie PoE (Power-over-Ethernet) znamená, že elektrické napájení je řešeno prostřednictvím ethernetových kabelů. Díky tomu lze toto řešení nasadit kdekoliv pomocí pouze jednoho kabelu.

Navýšené pokrytí wifi

S novým přístupovým bodem se můžete těšit i na navýšené pokrytí kýženého prostoru bezdrátovou wifi sítí díky čtveřici externích antén podporujících technologii Beamforming, tedy modelování paprsku. Spolehlivá wifi síť je tak šířena do všech koutů domácnosti či kanceláře. Pokud se přístupový bod využije v obchodních prostorách, kaptivní marketingový portál „zachytí“ všechny hosty firmy či obchodu, restaurace nebo kavárny a zprostředkuje jim marketingové zprávy.

Flexibilní použití


Díky čtyřem různým režimům použití je přístupový bod značně flexibilní. Samozřejmostí je výchozí režim přístupového bodu, který ze stávající kabelové sítě vytvoří síť bezdrátovou. Dále režim Multi-SSID je schopný vytvořit v každém pásmu až čtyři samostatné SSID a VLAN; Extender Mode (režim opakovače) pro rozšíření dosahu stávající wifi sítě; a Client Mode (klientský režim), kdy AP funguje jako „bezdrátový adaptér“ pro připojení kabelových koncových zařízení k Wi-Fi síti.

 
Publikováno: 28. 7. 2020 | Počet přečtení: 126