murr Schunk

Formentor kombinuje sportovního ducha s elektřinou

Model Formentor je prvním modelem navrženým exkluzivně pro značku Cupra pro rozšiřování portfolia značky s cílem zaujmout nové zákazníky. Jde o vysokovýkonné, externě nabíjitelné hybridní CUV.

 

Formentor je dlouhý 4,45 m, široký 1,84 m a vysoký 1,51 m. Přední partie je jasně definována hranatými LED světlomety s kruhovými doplňkovými světly. Celkový dojem završuje robustní nárazník s otvory pro přívod vzduchu, který umocňuje sportovní charakter vozu. Záď je nepřehlédnutelná díky osvětlení tvořené zadními LED světly a integrovaným difuzorem se čtyřmi koncovkami výfukové soustavy, které zvýrazňují sportovní pojetí vozu. Součástí sériové výbavy jsou 19“ kola z lehké slitiny s detaily v barvě mědi. To samé platí pro brzdy Brembo, jejichž třmeny jsou barevně sladěny rovněž měděnou povrchovou úpravou.

Novinku může pohánět jeden ze dvou vysokovýkonných motorů včetně plug-in hybridní verze s výkonem až 180 kW. Výrobce vybavil nový Formentor atraktivními detaily, jimiž zaujme při pohledu z jakéhokoli úhlu.

 
Publikováno: 22. 7. 2020 | Počet přečtení: 336