Schunk

Dachser otevřel nový sklad na nebezpečné zboží

Provoz nového skladu nebezpečného zboží byl zahájen v německém městě Malsch nedaleko Karlsruhe. Speciálně vybavené prostory jsou uzpůsobené pro bezpečné skladování chemických výrobků a nebezpečného materiálu, a nabízejí celkovou kapacitu 43 000 paletových míst.

 

Logistické centrum u Karlsruhe roste společně se svými zákazníky a stalo se významným logistickým hubem pro chemické výrobky v rámci celé evropské logistické sítě společnosti. Další výhodou této pobočky je také výborné spojení do Francie, která představuje nejvýznamnější exportní destinaci německého chemického průmyslu.

Výstavba nového skladu pro nebezpečné zboží byla zahájena na jaře roku 2018 a první zákazníci se nastěhovali v únoru 2019. Oficiální zahájení provozu proběhlo před několika týdny, kdy byly dokončeny všechny práce spojené s novou nemovitostí. Veškeré skladování, přepravy a další logistické služby jsou nyní plně v provozu a na pobočku jsou napojené přímé denní linky husté logistické sítě společnosti Dachser mířící z a do celé Evropy.

Kapacita skladu, který je rozdělen do devíti sekcí protipožárními příčkami, je 43 000 paletových míst na ploše o velikosti 21 800 m2. Každá sekce je vybavena automatickým protipožárním systémem, a to jak sprinklery zabudovanými ve stropech, tak i v regálových systémech. Podlahy jsou vyrobené speciálně tak, aby zabraňovaly průniku chemických látek a vody na hašení požáru, bariéry ve vývodech odpadní vody potom zahrnují i zvýšené prvky ochrany podzemních vod.

Také v České republice nabízí Dachser řešení pro chemický průmysl a má z této oblasti řadu referenčních zákazníků. Garancí bezpečného zacházení s nebezpečnými zásilkami je i osvědčení Responsible Care – odpovědné podnikání v chemii, které Dachser jako jeden z mála logistických providerů v ČR získal poprvé už v roce 2014.

 
Publikováno: 21. 7. 2020 | Počet přečtení: 156