Schunk

Ericsson podpoří rozvoj 5G na evropské železnici

Společnost Ericsson se připojila k Evropské asociaci železničního průmyslu (UNIFE) za účelem spolupráce při zefektivnění fungování 5G sítí na železnici, pro kterou je postupující digitalizace příležitostí přispívající ke zlepšení služeb.

 

Jako člen UNIFE se bude Ericsson podílet také na inovačních a výzkumných projektech financovaných EU a zavázal se k podpoře železničního sektoru tím, že díky digitalizaci zlepší kvalitu a efektivitu provozu a současně se tak zlepší komfort pro cestující. UNIFE zastupuje výrobce vlakových souprav společně s dodavateli železničních zařízení.

Rozvoj 5G sítí, které nabízejí mobilní širokopásmové komunikační služby nové generace, známé svou bezpečností, odolností a výkonností, pomůže železničním dopravcům i cestujícím v Evropě pro potřebné urychlení modernizace železničních komunikačních systémů. Ericsson získal nové kontrakty na 5G sítě v Evropě, Asii i Africe a podle Manuela Ruize, který ve společnosti Ericsson má digitalizaci na železnici na starosti, je budoucnost železnice spojena s 5G sítěmi a standardizace budoucích železničních mobilních komunikačních systémů bude založena právě na technologiích 5G. Ericsson a Swisscom už v roce 2018 vyhověly potřebám železničního sektoru a v současné době Ericsson testuje připojení 5G spolu s dalšími národními železničními společnostmi na starém kontinentu.

„Do budoucna počítáme s využitím 5G i na české železnici, což by pro cestující přineslo mnohem rychlejší připojení na internet než dosud a tím i přístup na multimediální obsah, na který jsou zákazníci zvyklí. Současně 5G technologie umožní modernizaci železniční infrastruktury ve větším rozsahu, než je např. i současný „západoevropský standard“, a to jak z pohledu automatizace, tak i optimalizace a využití tratí,“ říká Jiří Rynt, Key Account Manager v Ericssonu.

 
Publikováno: 20. 7. 2020 | Počet přečtení: 156