Schunk

V Makru pomáhá systém Linde connect vyhodnocovat provoz

Společnost Linde Material Handling zajistila během roku 2018 komplexní dodávku manipulační techniky do nového distribučního centra velkoobchodu MAKRO v Kozomíně. Po dvou letech provozu nahlásil monitorovací systém pro vozíky Linde connect více než 500 tisíc najetých motohodin.

 

Velkoobchodu Makro dodala společnost Linde MH postupně celkem 218 ks manipulační techniky. Základ tvořilo 40 retraků včetně modelů v mrazírenském provedení a 90 vychystávacích vozíků. Ty byly doplněny o ručně vedené nízkozdvižné vozíky s Li-Ion bateriemi, nízkozdvižné elektrické vozíky s plošinkou pro přepravu dvou palet najednou, několik vozíků v nerezovém provedení a další související vybavení. Navíc poskytuje Linde MH společnosti Makro velkou míru variability, co se množství pronajaté techniky týče. Počet vozíků se proto průběžně operativně upravuje podle aktuálních potřeb zákazníka. Kontrakt je uzavřen na 5 let a zahrnuje pronájem techniky a veškerý servis včetně péče o baterie a nabíječe.

Systém Linde connect a bezpečnost provozu

Tento systém k vyhodnocení provozu umožní sledovat skutečné využití strojů a práce operátorů, stejně tak jako případné nehody či nárazy. „Společnosti Makro jsme nabídli řešení, které přináší distribučnímu centru nejmodernější skladovou technologii a které je díky rotačnímu systému výměny trakčních baterií pro manipulační techniku nákladově velmi efektivní. Velký důraz jsme při dodávce kladli zejména na důkladné zaškolení obsluhy a zajištění bezpečnosti budoucího provozu,“ doplnil Pavel Osička, obchodní ředitel společnosti Linde MH Česká republika.

 

Vyspělý energy management

Technologie značky Linde přináší Makru řadu výhod. V první řadě je to sofistikovaný energy management. Část flotily využívá Li-Ion baterie, jejichž hlavními přednostmi je rychlé nabíjení, bezúdržbový provoz nebo dlouhá životnost. Ostatní vozíky jsou zapojeny do tzv. rotačního systému pro nabíjení baterií, který snižuje počet nutných baterií pro flotilu na minimální počet. Řidiči vozíků, zvláště retraků, se budou moci v provozu spolehnout na nejmodernější bezpečnostní prvky, např. na kamery na nosičích vidlic nebo systém Dynamic Mast Control. Ten účinně vyrovnává výkyvy zdvihového sloupu ve velkých výškách prostřednictvím přesných protipohybů. Nízkozdvižné vozíky T20 P, které jsou rovněž součástí kontraktu, disponují plošinou pro obsluhu umístěnou pod úhlem 45 stupňů a díky tomu se řidiči nemusí při couvání otáčet celým trupem. Tato unikátní vlastnost vozíku je významnou prevencí bolestí páteře u řidičů.

„Nabídka Linde MH odpovídala našim požadavkům. Důležitými faktory pro nás byly komfort a bezpečnost řidičů, které jsou díky nejmodernějším technologiím Linde na špičkové úrovni. Důležitý pro nás je také moderní systém managementu správy baterií, který snižuje náklady na pořízení a provoz baterií na nezbytné minimum,“ vysvětluje ředitel logistiky Makro ČR Frank Teunissen.

 
Publikováno: 20. 7. 2020 | Počet přečtení: 159