Schunk

STELLANTIS je jméno nové skupiny

Společnosti Peugeot S.A. (skupina PSA) a Fiat Chrysler Automobiles N. V. (FCA) realizují v současnosti plán fúze 50 : 50, jenž byl definován v dohodě o sloučení oznámené 18. prosince 2019. Nyní společnosti dokončily etapu plánu a oznamují, že název nové skupiny bude STELLANTIS.

 

Název vychází z latinského slovesa „stello“, což znamená „zářit hvězdami“. Inspiraci čerpá ze slibného spojení legendárních automobilových značek a silných firemních kultur, které se společně stanou jedním z nových lídrů budoucí éry mobility, a zároveň přitom zachovají veškerou jedinečnou hodnotu jak celku, tak svých dílčích složek.

STELLANTIS spojuje velikost skutečně globální společnosti, nadání lidí, know-how a zdroje umožňující poskytovat udržitelná řešení mobility pro nadcházející desetiletí. Latinský původ názvu vzdává hold bohaté historii obou zakládajících společností, zatímco evokace astronomie ukazuje na energii, optimismus a schopnosti obnovy, jež inspirovaly celou fúzi, která změní automobilový průmysl.

Proces vytváření nového názvu začal krátce po oznámení dohody o fúzi. Podílely se na něm vrcholové managementy obou společností a skupina Publicis.

Nový název bude používán výhradně na úrovni skupiny jako firemní značka. Dalším krokem v tomto procesu bude odhalení loga, které se spolu s názvem stane identitou společného podniku. Názvy a loga stávajících značek skupiny zůstanou nezměněny.

Jak již bylo uvedeno, dokončení projektu fúze by mělo proběhnout v prvním čtvrtletí roku 2021, při splnění obvyklých podmínek dokončení, včetně schválení akcionáři obou společností na jejich mimořádných valných hromadách a splnění antimonopolních a dalších regulačních požadavků.

 
Publikováno: 16. 7. 2020 | Počet přečtení: 181