Schunk

Budoucnost TPMS podle ALCARu

Jelikož musí být všechny nové osobní automobily od konce roku 2014 povinně vybaveny systémem kontroly tlaku v pneumatikách, doplňuje společnost ALCAR neustále svou nabídku v tomto segmentu náhradních dílů. Nyní přichází s vylepšenou TPMS.

 
Od letošního 1. července nabízí pro osobní automobily výrazně inovovaný systém TPMS. Jako lídr na evropském aftermarketovém trhu ocelových a litých kol, má v nabídce špičkové senzory v nejvyšší kvalitě originální výbavy. Kompletní nabídku Alcar TPMS doplňuje nová generace výkonného programovacího a diagnostického přístroje, nové sady příslušenství, široká nabídka služeb a propracovaný online konfigurátor TPMS.

„Cílem zavedení nové generace produktů TPMS je posílení naší tržní pozice na evropském aftermarketovém trhu a expanze do nových produktových segmentů i k novým zákazníkům,” říká Sven Müller, ředitel prodeje TPMS.

Jaké vylepšení přináší nové senzory?

• Rozšířené pokrytí vozidel senzory Plug&Drive a Universal.

• V současnosti nejrychlejší bezdrátové programování senzorů na trhu.

• Vylepšenou kompatibilitu s programovacími přístroji TPMS nezávislých výrobců.

• Možnost použití senzorů až do rychlosti 300 km/h.Trojice nových senzorů s TÜV certifikací

Rozšířením produktové řady TPMS o značku Alcar Sensor nabízí ALCAR všem svým partnerům nejmodernější technologii za atraktivní ceny stejně jako rychlé a prozákaznicky orientované služby.

Nový Alcar Plug&Drive sensor je předprogramovaný a tedy připravený pro okamžité použití. To šetří pneuservisům čas s programováním nebo konfigurací senzoru. S pouhými 6 položkami, senzor prezentovaný také pod zkratkou P&D, nabízí pokrytí 96 % všech nových vozů na evropském trhu od modelového roku 2018. Společně se senzorem Alcar Universal je v současnosti jedním z nejrychleji programovatelných senzorů na trhu.

Nový Alcar Universal sensor nabízí maximální flexibilitu spojenou s nejvyšším pokrytím vozidel blížícímu se 99 % (od modelového roku 2018). S časem 3 až 4 sekundy je Universal sensor aktuálně nejrychleji programovatelným senzorem na trhu. Velkou výhodou je, že může být naprogramován většinou nezávislých programovacích přístrojů TPMS. Je dostupný se čtyřmi různými typy ventilků: clamp-in stříbrný, clamp-in černý, clamp-in šedý a snap-in černý.

Nový Alcar Single sensor je předprogramovaný OE-náhradní senzor, identický s OE senzory, 100% spolehlivý a připravený pro okamžité použití. Je dostupný pro nejběžnější vozidla na evropském trhu. Jde o nákladově efektivní alternativu pro každého. Nejčastějšími místy jeho použití budou obchodní příležitosti ve větších množstvích a montáž kompletních kol.

Všechny nové Alcar senzory mají prodlouženou životnost baterie díky chytrému řízení spotřeby energie a maximální schválenou rychlost (Vmax) pro clamp-in modely až do 300 km/h. Nová generace senzorů garantuje OE kvalitu, všechny senzory jsou testovány a certifikovány TÜV SÜD a musí splňovat vysoké požadavky, které jsou na ně kladeny v náročných podmínkách.

Kompletní diagnostika

Vedle nových senzorů vyvinul ve spolupráci se společností Bartec nový výkonný přístroj ALCAR TECH600, který přináší technikům v pneuservisech komplexní diagnostický a programovací přístroj s mnoha užitečnými funkcemi. Přístroj nabízí mimo jiné barevný displej, wifi, Bluetooth OBDII, bezdrátové nabíjení a odolné ergonomické pouzdro. Díky vylepšené navigaci, široké nabídce jazyků v menu, automatickým aktualizacím prostřednictvím wifi i komplexním možnostem OBD analýzy, usnadní nový přístroj pneuservisům jejich každodenní pracovní činnosti. TECH600 umožňuje automatické rozpoznání/slepou identifikaci senzoru, multiprogramování, integraci ERP a obsahuje širokou databázi spárovacích procedur. K přístroji je tříletá aktualizace a jednorázové rozšíření softwarového pokrytí na všechny hlavní světové výrobce senzorů.Alcar TPMS konfigurátor

Přestože nejsou zvenku viditelné, senzory TPMS jsou důležitou bezpečnostní součástí vozu a velice komplexním dílem, který funguje spolehlivě, pouze pokud je kombinace pneumatik, kol a senzorů vzájemně 100% kompatibilní a schválená. Svým partnerům nabízí Alcar v TPMS konfigurátoru pouze 100% technicky schválené informace o senzorech. Konfigurátor online zobrazuje objednací čísla všech senzorů, spárovací procedury pro jednotlivé modely vozidel, náhradní díly i příslušenství k senzorům.
 
Publikováno: 13. 7. 2020 | Počet přečtení: 189