asseco Aimtec murr

Silnější EURAZIO pod novým názvem FIT EURAZIO

Společnost FIT Additive Manufacturing Group, která se zabývá profesionálním 3D tiskem, se spojila s českým lídrem na poli CNC techniky, 4ISP. Pod novým názvem FIT EURAZIO s.r.o. tak vzniká zbrusu nový subjekt.

 
FIT Additive Manufacturing Group je firma se zkušenostmi napříč všemi obory, jako prototypy, nenahraditelné součástky, zdravotnictví, vrcholový sport, automotive a jiné. Tyto zkušenosti ji řadí mezi odporníky, kteří vědí, že 3D tisk je nedocenitelný pomocník tam, kde jiné technologie nestačí a v mnohém předčí běžně využívané technologie. Firma operuje v Evropě, Spojených státech, Rusku a Japonsku. Dalším logickým krokem bylo posílení role ve Střední a východní Evropě. Fúzí se 4ISP se pod novým názvem FIT EURAZIO chystá propojit odvětví 3D tiskových a laserových technologií do celku, který bude udávat nový směr průmyslu a služeb. Díky tomuto spojení tak dochází k perfektnímu rozšíření portfolia obou společností, což povede k maximální obslužnosti nových i stávajících zákazníků. FIT EURAZIO rozšiřuje portfolio Laserových a CNC strojů a služeb o nabídku profesionálního 3D tisku od plastu až po kovy.

„FIT Eurazio 100% přebírá veškeré obchodní aktivity 4ISP, a to nejen v oblasti průmyslových zařízení, ale taktéž v oblastech škol a hobby, protože právě podpora studentů a tvořivých lidí je pro vývoj a nové nápady klíčový,“ uvádí jednatel firma Petr Tůma. „To, o čem jsme dlouho jen snili, se stalo skutečností. S velkou hrdostí vám, našim zákazníkům, dodavatelům a partnerům nyní můžeme oznámit, že se od 1.7. stáváme součástí zavedeného německého koncernu FIT Additive Manufacturing Group – FIT a.g. Jedná se o německou skupinu několika mezinárodních poboček a firem zabývajících se 3D tiskem a CNC technologiemi.

Servisní oddělení splnilo svůj cíl do ½ roku 2020 rozšířit servisní služby o upgrade strojů a stojů dodaných jinými dodavateli. A nyní se na nás můžete obrátit také v otázce aditivního 3D tisku. FIT a.g. je největší „továrna“ na 3D tisk na světě. Již dnes vám rádi zprostředkujeme tisk z neuvěřitelné škály materiálů. Pro české i zahraniční zákazníky toto spojení znamená rozšíření možností, které jim jako společnost nabízíme. Veškeré kontakty a služby jsou nezměněny, pouze doplněny. Pokud mají firmy stroj pořízený od 4ISP a je v záruce, o záruku se postarají již kolegové jménem firmy FIT Eurazio. Bylo nalezeno takové řešení, aby naši zákazníci nebyli administrativně zatíženi. Budou se o ně starat i nadále stejní technici, rovněž administrativa se nemění,“ dodává Petr Tůma.Smlouvu podepsal Petr Tůma (vlevo) za 4ISP a zástupce FIT Additive Manufacturing Group p. Fruth (vpravo).

Společně silnější

Díky spojení 3D technologií, laserů a frézek dokáže nyní FIT EURAZIO perfektně rozšířit portfolia obou společností a nabídnout řešení na mnoho situací, které jsou pro podnikání klíčové. Nově budou poskytována speciální zařízení, unikátní nástroje nebo zakázkově vyrobené držáky. Firma nabídne technické kurzy. Pokud firmy

dovezou stroj čínské výroby a výrobce nekomunikuje nebo nedovede dostatečně rychle reagovat na závady nebo je výkon takového stroje již nedostatečný a je potřeba modernizace, FIT EURAZIO, disponující týmem zkušených techniků a sklady plný náhradních dílů pro tato zařízení, pomůže danou věc vyřešit. Nebo pokud firmy potřebují vyrábět, ale očekávaný objem výroby není dostatečný pro drahou formu nebo výsekový nástroj, nabídne jim řešení.

Role Eurazio centra nabývá na významu

Eurazio Center je moderní budova plná technologických zařízení. Přijíždí sem zástupci průmyslových firem, reklamních agentur, ale i drobných podnikatelů, jako jsou truhláři či zámečníci nebo také škol a mnoha dalších odvětví, aby testovali dovednosti moderních technologií před jejich pořízením. V Eurazio centru je jeden hlavní nájemce, tím je technologický a prodejní nástupce 4ISP firma FIT EURAZIO, a naleznete je v Modleticích u Prahy, na křížení D1 a pražského okruhu.3D tiskova vyroba FIT pro profesionální aplikace

Co vše lze ve FIT EURAZIO vyrobit a realizovat

Do aditivní výroby, které lze ve FIT EURAZIO realizovat, patří možnost 3D tisku, možnost využití laserového tavení (LM), tavení elektronovým paprskem (EBM), prototypová výroba navařováním drátu (WAAM), plnobarevný 3D tisk z plastu, selektivní laserové svařování (SLS), stereolitografie (SLA), polyJet (FLT), binder Jetting - lepení prášku nebo gelový 3D tisk (GDP).

Do konvenční výroby pak vstřikování plastů, vakuové lití, odlévání polyamidu, RIM - Reakční vstřikování termosetových plastů, frézování, laminování, výroba nástrojů.
 
Publikováno: 9. 7. 2020 | Počet přečtení: 700