Schunk

Lenovo představilo novinky napříč portfoliem

Po uvolnění koronavirových opatření se začínají po on-line akcích už pořádat i fyzické tiskové konference. Například společnost Lenovo sezvala 23. června do krásné zahradní restaurace hotelu The Grand Mark v centru Prahy novináře, aby představila nové produkty ThinkPad a ThinkBook pro extrémní pracovní podmínky a také herní série Legion pro pokročilé i začínající hráče.

 
Mezi nová představená zařízení patřil odolný ThinkPad X1 Carbon 8. generace s procesorem Intel Core (10. gen) s dlouhou výdrží baterie. Tento model prošel armádním testováním a je připravený na písečné bouře, polití i arktickou zimu. Uživatelům nabízí volitelný dotykový FHD displej s bezpečnostní funkcí PrivacyGuard, která skryje obrazovku i před nechtěnými pohledy a pro ještě větší bezpečí šifruje data díky platformě dTPM (Trusted Platform Module).

Dále byl uveden ThinkPad L13 - lehké zařízení vhodné na cesty. Je dostupné v různých barvách, s funkcí na ochranu soukromí a technologií rychlého nabíjení. Praktický a lehce přenosný ThinkBook Plus zas disponuje dvěma displeji, takže umožňuje čtení a zapisování poznámek, i když je zrovna zavřený.A v neposlední řadě ThinkBook 13, který ocení všichni nejen díky dlouhé výdrži baterie, která činí až 11 hodin, ale i kvůli jeho designu a skvělé odezvě procesoru Intel.

Novinkou bylo také chytré zařízení ThinkSmart View, které lze využít nejen jako druhý monitor, ale i při jiných administrativních činnostech. Zařízení chrání čtyřmístný PIN a pokud je spárované přes Bluetooth, zamkne zároveň i notebook.

Série Legion

V druhé části tiskové konference byly představeny nové přírůstky herních notebooků Legion, vícepolohové zařízení Yoga Duet 7i1 a IdeaPad Duet 3i1, All-in-One počítače AIO 3, AIO 3i a AIO 5 a série nových monitorů.Letošní vlajkovou lodí herního portfolia je Lenovo Legion 7i. Díky svému 15“ Full HD displeji, rozlišení 144 Hz obnovovací frekvence a grafické kartě NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER GPU s Max-Q designem si vychutnáte veškeré vizuální detaily, které přináší nejen nejnovější tituly z herního prostředí, ale ve spolupráci s procesorem Intel Core i9 H-Series nebudete mít problém s jakýmkoliv multitaskingem, streamováním nebo s jakoukoliv tvůrčí činností.

Nesmíme zapomenout ani na klávesnici Legion TrueStrike, která zaručuje 100% anti-ghosting a odezvu v milisekundách.

Dalším zajímavým kouskem bude v průběhu léta dostupný Legion Y740Si, který je se svými pouhými 1,7 kg nejlehčí a nejtenčí verzí notebooků Legion. Skvělý výkon může zaručit díky inovativnímu chlazení Coldfront 2.0 s integrovanou 1,6mm odpařovací komorou a sadou teplotních senzorů. Notebook disponuje duálním systémem ventilátorů a čtyřmi odvodovými kanály.

Jako první notebook společnosti Lenovo s využitím mobilního procesoru AMD Ryzen 4000 H-Series byl představen model Legion 5. Spolu s Legion 5i jsou dostupné v 15 a 17“ verzi s klávesnicí Legion TrueStrike a volitelným 4 zónovým RGB podsvícením. Ale pokud zrovna nebazírujete na notebooku, můžete sáhnout i po některé z variant stolních počítačů Legion Tower 5i s procesorem Intel Core, systémem Coldfront 2.0 s vylepšeným chladičem CPU o výkonu 150 W a většími ventilátory pro lepší cirkulaci vzduchu po celé 28 l skříni.

Zajímavým sdělením bylo to, že notebooky Legion jsou na českém trhu velmi oblíbené a dle vyjádření zástupců společnosti zaujímají až 38 % mezi herními notebooky.

K pořádně nadupaným herním mašinám patří také kvalitní monitory, které zkompletují celkový zážitek. Z těch předvedlo Lenovo zakřivený monitor G34w s rozlišením WQHD. S obnovovací frekvencí 144 HZ a technologií AMD FreeSync Premium zajistí plynulé hraní a pokud je uživatel u počítače delší dobu, automaticky sníží intenzitu modrého světla.

Nejprestižnější herní tituly si mohou hráči také užít na zahnutém 31,5“ QHD monitoru G32qc. Díky úzkým rámečkům a vysokému kontrastu uvidí nepřítele i v tom nejtemnějším koutu a mezitím 144 Hz obnovovací frekvence s 1 ms odezvy zajistí plynulý herní zážitek. Monitor disponuje VESA držákem a nechybí ani HDMI, DisplayPort a zvukové výstupy.

Pokud ovšem hledáte výkonný doplněk k domácímu počítači nebo do kanceláře, Lenovo uvedlo také monitor Q27h. Téměř bezrámečkový monitor s rozlišením 2560 x 1440 pixelů podporuje více než 16,7 milionu barev a je perfektní pro práci s grafikou. Obsahuje mj. port USB-C 3.1, který zajistí přenos dat i nabíjení

Yoga, IdeaPad, IdeaCentre

Zajímavým a zároveň jedním z úplně prvních zařízení Yoga s odnímatelnou podsvícenou klávesnicí byl představen model Yoga Duet 7i1. Lze jej využít jako tablet, notebook nebo pro grafickou práci spolu s perem E-color. To je také vybaveno chytrým senzorem, který umožňuje snímat barvu z manuálu či jiných skutečných objektů a usnadňuje tak práci.Pro uživatele, kteří jsou neustále v pohybu nebo potřebují cestovat nalehko se hodí levnější 2-in-1 zařízení IdeaPad Duet 3i s procesorem Intel Pentium.

Představeny byly i nové AIO počítače IdeaCentre AIO 3, AIO 3i a AIO 5. Zaujmou převážně hladkým výkonem a stylovým provedením. Dostupné budou s procesory AMD Ryzen a Intel Core i7. Kromě displeje, který je téměř bez rámečku, budou navíc dostupné s volitelnou dotykovou obrazovkou.
 
Publikováno: 1. 7. 2020 | Počet přečtení: 200