its murr Schunk

Jak řešit připojení na chalupě

Lidé letos více než jindy využívají na dovolenou chaty a chalupy místo zahraniční rekreace, což je vidět i na silné poptávce po koupi a pronájmu chalup. Jenže co když v místě není vhodné internetové připojení? Jak řešit danou situaci navrhuje např. společnost TP Link.

 
Nejen sociální sítě, které se staly zlozvykem především teenagerům, ale konektivita na chalupě se hodí i kvůli přenosu dat např. z bezpečnostní kamery. Nás však nyní bude zajímat především to, jak si zajistit připojení, když se právě na svém „letním sídle“ nacházíte osobně.

Zásadním prvkem vaší chalupářské sítě bude samozřejmě stabilní a spolehlivý router. A když už takový budete shánět, pak se nejspíše budete chtít poohlédnout po LTE řešení, neboť pokud je vaše chaloupka spojená se světem pomocí kabelu, patříte nejspíše k světlé výjimce.

Takové routery má v nabídce i společnost TP-Link. Patří k nim např. modely Archer MR200 či TL-MR6400, do kterých stačí vložit datovou SIM kartu, a můžete surfovat. Rychlost bude záviset na síle signálu v dané lokalitě, ovšem čeští operátoři už dnes mají i na odlehlejších místech pokrytí vcelku slušné, a tak většinou nebudete mít problém ani se streamováním videa, třeba při videohovorech.Oba zmíněné modely tedy mají integrovaný slot na (datovou) SIM kartu a není u nich potřeba provádět nějakou větší konfiguraci. Rychlé a stabilní Wi-Fi připojení je následně otázkou okamžiku. Routery zároveň disponují i záložními LAN/WAN konektory pro snadné propojení s on-line světem ve chvílích, kdy je k dispozici i jiné, pevné připojení typu kabelových modemů.

Pokud je vaše chalupa rozsáhlejší, případně potřebujete stabilní připojení třeba i na zahradě, potom sáhněte po meshovém systému, sestávajícího z rovnocenných extenderů (opakovačů). Ty mohou router přímo nahrazovat nebo jej doplňovat.TP-Link pro tyto účely vytvořil vlastní platformu OneMesh a sérii zařízení Deco.
 
Publikováno: 30. 6. 2020 | Počet přečtení: 313