its murr Schunk

Nebezpečím je práce ze soukromých PC

GFI Software uvedla na základě dotazování mezi svými partnery, že největším rizikem práce z domu je pro firemní sítě využívání soukromých PC a dalších zařízení. Během epidemie firmy nejčastěji poptávaly řešení VPN (virtuální privátní síť), autentizace popř. firewallu, přičemž aktuálně je trápí zvýšené náklady na zabezpečení IT.

 

V uplynulých několika měsících se velká část zaměstnanců musela spolehnout na práci na dálku a začali využívat některé rizikové komunikační kanály jako veřejné wi-fi sítě či domácí routery. Avšak největší hrozbu představují osobní zařízení – hlavně PC, ale i např. tablety či chytré telefony – bez potřebného zabezpečení. Mnoho zejména SMB firem si ale nemohlo dovolit pořídit svým zaměstnancům ze den na den firemní a řádně zabezpečená zařízení, takže v mnoha firmách pracovníci dodnes doma využívají soukromé počítače. Tím ale zvyšují riziko napadení klíčových firemních systémů a sítí.

Nejzajímavější zjištění průzkumu:

• Největší riziko práce na dálku představuje podle 82 % IT prodejců práce ze soukromých PC, podle 59 % je hlavním rizikem slabá autentizace a podle 45 % využívání veřejných wi-fi.

• 86 % partnerů potvrdilo, že největší poptávku během kartantény pocítili po VPN řešení, 30 % po autentizaci a po zálohování a 27 % po řešení firewallu.

• Pro zákazníky byla nejdůležitějším kritériem VPN řešení cena (57 % respondentů), rychlost nasazení (43 %) a zajištění proti výpadku (36 %).

• Podle 76 % prodejců je daleko největším překážkou komplexního IT zabezpečení jeho cena.

„Stejně jako ve světě, tak i v ČR a na Slovensku hrálo prim zabezpečení s pomocí VPN sítí, kterým firmy reagovaly na masivní změnu způsobu práce,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v ČR a na Slovensku. „Avšak tato změna s sebou přináší potřebu i dalších opatření typu firewallu, zálohování, zvýšené ochrany e-mailů či patch managementu, a firmy se proto stále více poohlížejí po komplexních modelech zabezpečení za rozumnou cenu typu GFI Unlimited.“

 
Publikováno: 30. 6. 2020 | Počet přečtení: 251