its murr Schunk

Nový standard datových úložišť

Společnost Dell Technologies představila novou řadu úložných systémů Dell EMC PowerScale založených na špičkovém ukládacím softwaru a serverovém hardwaru. Představuje nový standard pro ukládání a využití nestrukturovaných dat, jako jsou dokumenty, obrázky, videa a obsah sociálních médií.

 

Podle odhadů se objem nestrukturovaných dat, která podniky uchovávají v podobě souborů nebo objektů, do roku 2024 ztrojnásobí a nic nenaznačuje tomu, že by tempo růstu mělo polevit.

„V dnešní datové éře podniky potřebují jednoduchý, nenáročný a ekonomický způsob, jak ukládat a využívat nestrukturovaná data k inovacím, odlišení od konkurence a rychlejšímu uvádění produktů na trh. Řada Dell EMC PowerScale představuje základ, který podniky potřebují ke smysluplnému obchodnímu využití potenciálu svých dat, bez ohledu na to, kde je mají umístěná,“ říká Dan Inbar, prezident a generální ředitel divize datových úložišť společnosti Dell Technologies.

Platforma PowerScale běží na operačním systému příští generace OneFS, který prokázal své kvality v zařízeních Dell EMC Isilon. Zařízení řady PowerScale obsahují nové plně flashové a NVMe uzly PowerEdge formátu 1U a stávající plně flashová, hybridní a archivační úložiště Isilon s operačním systémem PowerScale OneFS 9.0.

Dosahují až 15,8 mil. vstupně výstupních operací za sekundu (IOPS) na klastr a poskytují tak výkon a schopnosti, jaké zákazníci potřebují pro náročné pracovní zátěže, jako je AI, analýza dat, IoT, digitální média a aplikace ve zdravotnictví a přírodních vědách. Nové plně flashové uzly PowerScale F200 vykazují až 5násobný výkon oproti svému předchůdci. Zdokonalená průběžná redukce dat zvyšuje efektivitu platformy až 6násobně.

Platformu lze nasadit v malém rozsahu a postupně rozšiřovat až do řádu petabytů, přičemž nebude ztrácet na jednoduchosti a snadnosti použití. Dell zákazníkům usnadňuje udržování přehledu o datech a kondici úložné infrastruktury pomocí softwaru dodávaného s úložišti PowerScale. Platforma podporuje široké spektrum souborových protokolů a zákazníci ji mohou jednoduše využít podle potřeb ve své infrastruktuře.

 
Publikováno: 30. 6. 2020 | Počet přečtení: 262