its murr Schunk

První celoroční pneumatika Firestone pro LUV

Značka Firestone představila svou historicky první celoroční pneumatiku pro lehké užitkové vozy na evropském trhu s označením Vanhawk Multiseason. Jde o nejnovější pneumatiku značky pro hospodárný provoz, která i v zimě poskytuje vynikající provozní vlastnosti.

 

Vanhawk Multiseason je ideální pneumatikou pro malé až středně velké vozové parky i soukromé řidiče lehkých užitkových vozů, kteří hledají kvalitní produkt za výhodných podmínek a s maximálními přínosy pro efektivitu podnikání.

Pneumatika nabízí optimalizovanou hospodárnost, kterou dokládá hodnocení C na informačním štítku EU u většiny rozměrů. Tohoto výsledku bylo dosaženo díky vyvážené tuhosti dezénu, která přispívá k výborným provozním vlastnostem na suchu i k dlouhé životnosti.

Kombinuje hospodárnost s připraveností na zimní provoz díky dezénu s optimalizovanými hranami a lamelami. Dobré provozní vlastnosti pneumatiky na sněhu jsou výsledkem rozsáhlých simulací a praktických testů v průběhu celého procesu vývoje. Způsobilost ke zvládání nástrah zimního období potvrzuje i symbol horského štítu a sněhové vločky (3PMSF – 3 Peak Mountain Snow Flake) s označením M+S (Mud + Snow) na bočnici pneumatiky, která tak splňuje legislativní požadavky na zimní provoz v Evropě.

Kromě toho obdržela novinka na informačním štítku EU také hodnocení adheze na mokru B. Za vynikající provozní vlastnosti vděčí asymetrickému dezénu s podélnými drážkami, které maximalizují odvádění vody ze stopy. Pneumatika těží rovněž z inovativní technologie nanoselektivního míchání směsi, vylepšující provozní vlastnosti na mokru a sněhu. Tato technologie optimalizuje rozptýlení částic siliky ve směsi Bridgestone Nano Pro-tech.

Nejnovější člen rodiny Vanhawk bude ve vybraných rozměrech uveden v říjnu 2020. Další rozměry budou následovat v listopadu 2020. Nová pneumatika Firestone Vanhawk Multiseason pokryje s 19 různými rozměry pro 15“ nebo 16“ kola, včetně tří variant pro vysoké zatížení (10PR), 84 procent trhu , a může být tedy používána pro téměř všechny druhy lehkých užitkových vozů v různých hmotnostních třídách.

 
Publikováno: 22. 6. 2020 | Počet přečtení: 282