its murr Schunk

Elektrárna s kombinovaným cyklem pro chemičku

Společnost Siemens Energy staví další vysoce účinnou elektrárnu s kombinovaným cyklem pro chemickou společnost Evonik v německém Marlu, v Severním Porýní-Vestfálsku. Základem strojovny je spalovací turbína SGT-800, brněnská parní turbína SST-400, dva generátory a řídicí systém SPPA-T3000.

 

Výkon zařízení dosáhne 90 MW elektrické a 220 MW tepelné energie. Do provozu bude uvedena v roce 2022, kdy nahradí starou plynovou elektrárnu. Vysoká spolehlivost a dostupnost elektrárny a jejich komponentů bude zajištěna díky dlouhodobé servisní smlouvě mezi společnostmi Siemens Energy a Evonik.

Výstavba této nové elektrárny je druhým projektem kombinované výroby tepla a elektřiny (CHP), který byl letos realizován v Marl Chemical Park – největším závodem Evonik na světě. Základní kámen pro výstavbu elektrárny s kombinovaným cyklem na klíč, známý jako Marl VI, byl položen v březnu 2020. Společnosti Siemens Energy a Evonik nyní pokračují v úspěšném partnerství v projektu Marl VII. Po dokončení budou moci Marl VI a Marl VII vyrábět elektřinu s celkovou účinností vyšší než 93 % a kapacitou až 270 megawattů, což představuje spotřebu přibližně 750 000 domácností. V kombinaci s parními kotli z Duisburg Standardkessel Baumgarte GmbH bude od roku 2022 závod schopen pro chemický park vyrábět až 660 metrických tun procesní páry za hodinu. Navíc bude nadále dodávat teplo přibližně do 2000 domů v Marlu.

 
Publikováno: 22. 6. 2020 | Počet přečtení: 258