its murr Schunk

Ochranné sady pro leteckou dopravu

S uvolňováním opatření proti koronavirové pandemii začíná postupně ožívat i zmrazená letecká doprava, ale prioritou zůstává ochrana před rizikem nákazy, na což reagovala i společnost Honeywell, která vyvinula speciální bezpečnostní balíčky pro cestující i posádky.

 

Vytvořila speciální bezpečnostní balíčky, určené pro zlepšení ochrany cestujících a posádek letadel při letu i pobytu na letišti. Podle neformálního průzkumu zjistila, že cestující využívající často a pravidelně leteckou přepravu, touží po osobních ochranných prostředcích, a že takovéto řešení jim pomůže získat klid při opětovném cestování. „Snažíme se poskytovat leteckým společnostem produkty a systémy, které pomáhají udržovat bezpečnost jejich cestujících a zaměstnanců. Tento cíl zjednodušit a zpřístupnit bezpečnost zůstává stejný, ale řešení se vyvíjelo. Díky spolupráci s dalšími divizemi společnosti jsme rychle vytvořili zcela nové řešení pro hygienu v letadlech," řekl Mike Madsen, prezident a generální ředitel společnosti Honeywell Aerospace.

Soupravy, které jsou dodávány v uzavřených obalech obsahujících jednorázové nelatexové rukavice, ochranné masky a utěrky na ruce, jsou součástí komplexního úsilí pomáhat chránit lidi při návratu do veřejných prostor a na pracoviště. K těmto řešením patří např. i nová technologie pro detekci zvýšené tělesné teploty, sledování kvality vzduchu v budovách a určení, zda lidé ve velkých skupinách dodržují dostatečné rozestupy. Kromě použití pro leteckou dopravu budou bezpečnostní balíčky Honeywell k dispozici i pro použití v kancelářských budovách, skladech, maloobchodních prodejnách, sportovních arénách, školách a dalších veřejných prostorách.

Honeywell nabízí dvě verze těchto balíčků: jednu pro cestující a druhou pro letovou posádku. Verze pro cestující obsahuje rukavice bez latexu na jedno použití, bezpečnostní masku a ruční utěrky. Soupravy pro posádky a zaměstnance leteckých společností jsou k dispozici pro jednorázové nebo dlouhodobé použití. Opakovaně použitelná verze obsahuje masku s vyměnitelnými filtry, opakovaně použitelné ochranné brýle a ubrousky na ruce.

Obě verze bezpečnostních souprav jsou dodávány v uzavíratelných taškách pro snadnou přepravu a jsou k dispozici pro leteckou osobní přepravu, nákladní cargo segment i privátní obchodní letadla. Bezpečnostní balíčky Honeywell jsou součástí strategické iniciativy v rámci společnosti, jejichž cílem je rychle vyvinout řešení, která pomáhají oživit důležitá odvětví světové ekonomiky. Kromě této rodiny produktů vyvíjí firma také celou řadu produktů, které aerolinkám pomáhají dodržovat nové předpisy pro čištění, screening a dodržování rozestupů apod.

„Zajištění bezpečnosti lidí pomocí technologie je pro Honeywell nejvyšší prioritou. Naše nové bezpečnostní balíčky poskytují jednoduché a efektivní řešení pro společnosti v letectví, ale i mnoho dalších odvětví, která naléhavě hledají nové způsoby, jak během jejich provozu udržet zaměstnance a zákazníky v bezpečí," řekl Oliver Stucky, Vice Prezident společnosti Honeywell v České republice.

 
Publikováno: 19. 6. 2020 | Počet přečtení: 322