its murr Schunk

„Zelený“ monitor je mimořádně šetrný

MMD uvádí na trh nový Full HD monitor Philips 272B1G, který je nejen produktivní, ale zároveň mimořádně ohleduplný k životnímu prostředí. LCD monitor o úhlopříčce 27" navazuje na oceňovaný model Philips 241B7QGJ, ale s vylepšenými ekologickými vlastnostmi.

 

Novinka nabízí profesionálům celou řadu inovativních nástrojů pro zvýšení výkonu při práci, ale zároveň respektuje životní prostředí. Přináší výraznou úsporu energie a umožňuje vysokou produktivitu díky celé řadě výkonných a inteligentních ergonomických funkcí, včetně technologie IPS, režimu LowBlue či Smart Ergo Base. Zároveň splňuje nejnovější standardy energetické účinnosti, což dokládá certifikace Energy Star 8.0.

V souladu se standardy RoHS je tento ekologický monitor zcela prostý látek jako je olovo, rtuť nebo PVC/BFR. Kromě toho jsou všechny plastové části krytu, kovové díly i obalové materiály 100% recyklovatelné.

Mezi technologiemi, které mu pomáhají dosáhnout nejvyšší energetické třídy a současně udržet špičkový výkon, patří např. PowerSensor detekující nepřítomnost uživatele pomocí neškodných infračervených signálů. Díky tomu je monitor schopný automaticky snížit jas ve chvíli, kdy u něj nikdo nesedí - a ušetřit tak až 70 % nákladů na energii. Vedle toho je také vybaven technologií LightSensor, jež upravuje jas obrazu v závislosti na světelných podmínkách v místnosti. Nebo možností nulové spotřeby energie po stisku tlačítka Zero Power na zadní straně monitoru.

To ale není vše. Díky novému energeticky úspornému prvku používá Philips 272B1G novou technologii podsvícení LED, která udržuje jas a barvy pomocí výrazně nižší energie. Tím model dosahuje energetické třídy A++.

Monitor je vybaven rozlišovacím panelem Full HD 1920 x 1080 a technologií IPS, která nabízí mimořádně živé a ostré snímky, které lze vychutnat téměř z jakéhokoli úhlu. IPS panely jsou také skvělou volbou pro profesionály, kteří požadují přesnost barev a konzistentní jas za všech okolností. Adaptivní synchronizace navíc zaručuje plynulou kvalitu videa.

Režim LowBlue a technologie Flicker Free omezují blikání monitoru a jsou šetrné k vašemu zraku. Plně nastavitelná základna SmartErgo pak umožňuje uživatelům umístit monitor do optimální polohy přesně podle potřeb, což pomáhá zmírnit fyzické namáhání při dlouhém pracovním dni.

 
Publikováno: 18. 6. 2020 | Počet přečtení: 274