its murr Schunk

Mokka ukáže novou „tvář“ Opelu

Připravovaný Opel Mokka nové generace bude prvním modelem své značky, který ukáže novou „tvář“ německé automobilky. Nezaměnitelná maska dostala název „Opel Vizor“.

 

Tým vedený šéfdesignerem Opelu Markem Adamsem se inspiroval ve vzhledu integrální motocyklové přilby a jejího krytého hledí, které dokonale navazuje na tvary přilby. Také čelní maska Mokky perfektně organicky integruje gril chladiče, světlomety a logo značky do jediného modulu – Vizoru – který tak definuje tvář všech budoucích Opelů.

Stylisté čerpali z designerské tradice značky Opel a tak je ve ztvárnění čelních partií nové Mokky zřetelně cítit odkaz legendárního Opelu Manta první generace. Také nová Mokka tedy dostala nezaměnitelný široký a štíhlý gril chladiče se zdvojenými světlomety – vše zasazeno do černého podkladu a orámováno tenkou chromovanou lištou.

„Vizor“ nové Mokky se táhne v jediném širokém oblouku přes celou příď vozu, takže opticky zvětšuje jeho šířku a dává vyniknout rafinovaně puritánskému stylingu bez rušivých elementů. Střední části hrdě dominuje logo automobilky.

Tvář nových Opelů odpovídá stylistické filozofii, podle které dominantním prvkem přídě i zádi bude jasně zářící logo automobilky, ve kterém se budou protínat dvě naprosto zřetelné osy: horizontální a vertikální. Středová podélná ostruha v kapotě motoru, která se objevovala u všech posledních modelů značky Opel, bude ještě výraznější a bude opticky pokračovat i dole pod logem značky a bude tak determinovat vertikální osu.

 
Publikováno: 16. 6. 2020 | Počet přečtení: 367