its murr Schunk

Peugeot připravuje e-Traveller

Nový elektrický e-Traveller, který by měl dorazit na evropský trh v druhé polovině letošního roku, bude nabízen ve třech délkách, ve dvou úrovních dojezdu a dvou kapacitách baterií.

 

Novinka bude k dispozici v různých konfiguracích vhodných pro přepravu osob. Vyznačuje se elegantním stylem a svým špičkovým technologickým interiérem splní očekávání i té nejnáročnější klientely.

Nový e-Traveller bude ve dvou modelových řadách – Traveller (Combispace) a Traveller Business (Shuttle) určených pro osobní dopravu i volný čas. Řada Business, která cílí zejména na přepravu osob (např. hotely, letiště apod.), bude ve verzích výbavy Business (5–9 míst) a Business VIP (6–7 míst). Řada Combispace byla navržena pro potřeby soukromých zákazníků a bude ve verzích Active a Allure. Poskytuje 5 až 8 míst a díky různorodé konfiguraci posuvných a vyjímatelných sedadel splňuje rozmanité potřeby rodin i sportovců.

e-Traveller kombinuje kompaktní vnější rozměry s maximální nosností. Baterie jsou umístěny pod podlahou, takže nijak nezmenšují objem zavazadlového prostoru ani počet sedadel. Byla zachována i povolená hmotnost přívěsu 1000 kg.

Tři režimy jízdy lze měnit

Eco (60 kW, 180 Nm): optimalizace dojezdu; Normal (80 kW, 210 Nm): ideální pro každodenní provoz a Power (100 kW, 260 Nm): optimalizace výkonu při přepravě více osob se zavazadly.

100% e-technologie

e-Traveller je postaven na modulární platformě EMP2, která je schopná pojmout motor s jakýmkoliv zdrojem energie. Elektrický motor nabízí maximální výkon 100 kW a maximální točivý moment 260 Nm. Elektrické hnací ústrojí je podobné jako u nového Peugeotu e-208 a e-2008. Došlo však k úpravě převodovky, která je kratší, aby lépe vyhovovala potřebám zátěže. Kapacita lithium-iontových baterií je v závislosti na potřebách 50 kWh (18 modulů) a 75 kWh (27 modulů). Verze L1, L2 a L3 s baterií o kapacitě 50 kWh umožňují dosahovat dojezdu až 230 km (podle WLTP). Verze L2 a L3 mohou být také vybaveny baterií o kapacitě 75 kWh umožňující dosahovat dojezdu až 330 km.

Dva typy palubních nabíječek pokrývají všechny způsoby použití a všechna řešení nabíjení. Standardně jde o zařízení pro nabíjení přes jednofázový proud 7,4 kW a za příplatek je zařízení pro nabíjení přes třífázový proud 11 kW.

 
Publikováno: 16. 6. 2020 | Počet přečtení: 289