its murr Schunk

Bridgestone uvádí novinku - Weather Control A005 EVO

Největší výrobce pneumatik na světě, společnost Bridgestone, uvádí na trh druhou generaci celoroční cestovní pneumatiky Weather Control A005 EVO. Pneumatika poskytuje bezpečnou ovladatelnost a komfort po celý rok, ale díky modernizované konstrukci nabízí ještě lepší provozní vlastnosti.

 

Nová pneumatika je koncipována pro všechny provozní podmínky od jízdy ve městě až po venkovské silnice. Díky své vyspělé konstrukci splňuje požadavky a očekávání evropských řidičů na celoroční pneumatiky a snadno si poradí se všemi každodenními výzvami v různých povětrnostních podmínkách.

Používá vyspělou technologii směsi NanoPro-tech s vysokým obsahem siliky. Bridgestone kombinuje tuto směs s novou technologií mísení, která vylepšuje rozptýlení částic siliky. Díky tomu se pneumatika může pochlubit vynikající hospodárností a optimalizovanými celkovými provozními vlastnostmi na sněhu.

Poradí si také se všemi výzvami každodenního provozu ve všech čtyřech ročních obdobích bez kompromisů z hlediska životnosti. K tomu přispívá mj. optimalizovaná konstrukce kostry a rovnovážné rozložení tlaku v celé styčné ploše.

A005 EVO používá dezén běhounu, uspořádaný do tvaru písmene V, inovativní lamely ve tvaru písmene Z a nové složení směsi. Výsledkem je o tři procenta vyšší trakce na sněhu v porovnání s předchůdcem. Brzdná vzdálenost na sněhu se zkrátila rovněž o tři procenta a příčné zrychlení při slalomu je o čtyři procenta vyšší. Pneumatika je homologována pro zimní provoz, což potvrzuje symbol horského štítu a sněhové vločky.

Na informačním štítku EU dosáhla nejvyššího možného hodnocení A v disciplíně přilnavost na mokru. Pro řidiče to znamená jistotu vynikající ovladatelnosti i na mokrém povrchu. Pneumatika také nabízí hodnocení valivého odporu B nebo C.

K dispozici bude od července 2020 v 94 rozměrech pro kola s průměrem ráfku od 15“ do 21“ a je vhodná pro většinu osobních automobilů a silničních SUV. Portfolio zahrnuje také osm oblíbených rozměrů s technologií DriveGuard Run-Flat Technology (RFT).

 
Publikováno: 12. 6. 2020 | Počet přečtení: 295