its murr Schunk

Spouští již pátou solární elektrárnu

Přepravní společnost Gebrüder Weiss uvedla do provozu již pátou vlastní solární elektrárnu. Elektřinu dodává logistickému centru v rakouském městě Pöchlarn. Zařízení vyrobí přibližně 1725 MWh elektrické energie za rok.

 

Firma se nyní spoléhá na elektřinu vyrobenou udržitelným způsobem také ve svém areálu v Dolním Rakousku. Nová solární elektrárna o rozloze 16 000 m2 v lokalitě Pöchlarn produkuje přibližně 1725 MWh ročně. Převážná část fotovoltaických modulů na střešní ploše pobočky byla pronajata investorům z energetického sektoru.

Samotná logistická společnost využívá na ploše 786 m2 462 solárních panelů. 130 000 kWh sluneční energie za rok, které tato část zařízení vyprodukuje, odpovídá poptávce 26 čtyřčlenných domácností a znamená přibližnou roční úsporu 10 tun CO2. Tímto způsobem pokrývá Gebrüder Weiss v Pöchlarnu bezmála 25 % své denní spotřeby.

Svůj nový zdroj energie chtějí co nejlépe využít, z toho důvodu budou v budoucnu nabíjet přes den vysokozdvižné vozíky pomocí dobíjených baterií namísto odběru energie v noci, jak tomu bylo dříve.

Výstavba nové elektrárny trvala dva a půl měsíce. Elektřina se ze sluneční energie vyrábí také v Kennelbachu (Vorarlbersko), Maria Saal (Korutany) a Welsu (Horní Rakousko), střechy překládky a logistické sklady v Maria Lanzendorf u Vídně pak Gebrüder Weiss pronajímá solární energetické společnosti. Další dvě elektrárny jsou využívány v bavorském Memmingenu.

„V celé skupině Gebrüder Weiss je každoročně 422 000 kWh elektřiny vyprodukované udržitelným způsobem použito pro vlastní spotřebu. Celkový roční výkon našich vlastních elektráren využívajících alternativní zdroje je přitom cca 5200 MWh. Investice do fotovoltaické technologie je jedním z mnoha opatření přijatých naší společností ke snížení emisí CO2 a přispívá k ochraně životního prostředí,“ říká Jan Kodada z českého zastoupení firmy.

 
Publikováno: 9. 6. 2020 | Počet přečtení: 283