its murr Schunk

Chytrá zařízení na letní dovolenou

Společnost Lenovo představila nová chytrá zařízení vhodná pro studenty i domácnosti s více členy. Jak se postupem času ukazuje, při práci z domova, učení nebo čistě u zábavy nehraje hlavní roli místo, kde se uživatel nachází, ale především samotné zařízení.

 

Lenovo proto obohacuje své portfolio o lehce přenosná a více účelová zařízení Yoga Duet 7i s nápaditým perem E-color a také o IdeaPad Duet3i s digitálním perem.

Lenovo Yoga Duet 7i – Pro prémiové a přenosné zařízení bez zbytečných kil navíc není třeba chodit daleko. Model Yoga Duet 7i je jedním z úplně prvních zařízení Yoga s odnímatelnou podsvícenou klávesnicí. Umožňuje připojení přes Bluetooth (5.0) a díky přídavnému stojánku si uživatel zařízení libovolně přizpůsobí do různých poloh – třeba na kreslení. Rychlost připojení zajišťuje kompatibilita s Intel Wi-Fi 6 (Gig+) a pro ultra rychlost je možné Yoga Duet 7i připojit přes LTE/4G.

Pro zefektivnění dne nabízí zařízení řadu vychytávek, jako je bezpečnější přihlášení na základě rozpoznání obličeje skrze infračervenou kameru (IR) s Windows Hello, které je 3x rychlejší než při použití obyčejného hesla. Další chytrou funkcí je Glance od Mirametrix, která hlídá, zdali uživateli nekouká někdo přes rameno nebo pozastaví přehrávání videa při odchodu od zařízení.

Pro ničím nerušenou zábavu i práci nabízí Yoga Duet 7i grafiku Intel Iris Plus s Windows 10 a procesor Intel Core i7 10. generace. Zařízení disponuje 13palcovým dotykovým displejem IPS 2K s úzkými rámečky a 100% krytí sRGB s jasností 450 nitů pro oslnivý obraz. Kvalitní displej vyzdvihne jakoukoliv grafickou práci, na kterou je Yoga Duet 7i připraven díky digitálnímu peru E-color s chytrým senzorem. Pero má vestavěný inteligentní senzor, který umožní snímat barvu z manuálů či jiných skutečných objektů pouhým dotykem jeho hrotu na objekt a přitlačením. Uživatelé mohou funkci využít v aplikacích Adobe Photoshop, Adobe InDesign a Adobe Illustrator.

Pro milovníky filmů a hudby je tu pak systém Dolby Audio a Dolby Vision podpořený dostatečně velkou pamětí (až 16 GB DDR4) a úložištěm (až 1 TB PCle SSD). Yoga Duet 7i vydrží až 10,8hodinový maraton seriálů bez potřeby nabíjení.

Lenovo IdeaPad Duet 3i – je zařízení 2v1 s možností LTE připojení, které stojí za zvážení jako spolucestující na dovolenou nebo jen jako parťák u bazénu. S pouhou váhou 0,86 kg a praktickou velikostí se perfektně hodí pro studenty a celkově uživatele, kteří jsou neustále v pohybu a potřebují cestovat na lehko.

Zařízení je kompatibilní se všemi běžnými školními programy a drží díky své konvertibilitě prvenství mezi počítači IdeaPad. Poznámky si uživatelé jednoduše zapíší v pohodlí jakékoliv pozice díky odnímatelné klávesnici s Bluetooth (5.0), stojánkem a digitálním perem. Zařízení ukrývá procesor poháněný Intel Pentium s grafikou Intel, Windows, Wi-Fi kompatibilitu a systém Dolby Audio a zkrátka zajistí plynulý chod všech aplikací bez přerušování.

Lenovo IdeaPad Duet 3i provede svého uživatele dnem, ať už to bude v pozici notebooku, tabletu, „stanu“ nebo se stojánkem. Večerní relax v podobě filmů a seriálů pak zajistí 10,3palcový FULL HD IPS displej a 7hodinová výdrž na baterii.

 
Publikováno: 5. 6. 2020 | Počet přečtení: 323