its murr Schunk

METAV v červnu nabídne svou digitální podobu

Organizátoři veletrhu METAV představili alternativní program k veletrhu zpracování kovů omezeného letos v důsledku pandemie koronaviru. Spustili digitální projekt METAV Web Sessions jako ideální platformu pro další školení v době, kdy není možné pořádat tradiční akce a setkání profesionálů.

 

Zatímco akce samotná, jejíž letošní jubilejní 40. ročník měl původně proběhnout od 10. do 13. března, byla přeložena na březen příštího roku, ti, kdo se chtěli veletrhu METAV zúčastnit, aby se mohli seznámit s aktuálním děním a novinkami v oboru, o ně ani v této situaci nepřijdou. Pořadatelé připravili digitální platformu, která tuto úlohu místo tradičních výstavních expozic převezme.

„Webové relace METAV ve dnech 15. až 19. června 2020 nabídnou jedinečnou škálu přesvědčivých informací a prezentací o nejnovějším vývoji v produkční technologii, ale také poskytnou účastníkům další dodatek,“ oznámil Martin Göbel, ředitel veletrhu ve VDW (německé asociace výrobců obráběcích strojů) ve Frankfurtu nad Mohanem. Poté všichni účastníci obdrží certifikát, ve kterém uvedou, na kterých webových setkáních se zúčastnili. Mohou předem objasnit, zda jejich společnost uzná účast jako další školení a pokud ano, mohou pak pomocí certifikátu dokumentovat svou účast na zasedáních a jejich nově získané znalosti o nejnovějším vývoji.

„V tak náročném období pro objednávky je důležité, aby zaměstnanci tento čas využili k dalšímu školení. Návštěvníci webových relací METAV tak získají dvojnásobnou účast,“ vysvětlil Martin Göbel. Setkání také představují atraktivní nabídku pro ostatní zaměstnance domácí kanceláře, kteří by jinak nemohli využívat opatření dalšího vzdělávání tak často. Webové relace lze sledovat pomocí mobilních zařízení, jako jsou notebooky, tablety nebo chytré telefony.

Využít webové relace METAV pro cílení na zákazníky, s nimiž by se jinak za normálních okolností setkali na veletrhu METAV 2020, plánuje více než 80 společností. Každá relace bude trvat zhruba 20 minut a po nich bude vyhrazeno 10 minut pro otázky. Společnosti představí stroje, řešení a služby, které poté budou živě představeny na obnoveném METAVu v březnu 2021. Témata zahrnují digitalizaci, přesné nástroje, obráběcí stroje a systémy, software, měřicí systémy a zabezpečování kvality, výrobu aditiv, komponenty a systémy, lékařské inženýrství a služby.

Vystavovatelé se již těší na akci, která pro mnohé představuje nezmapované území. „Samotný veletrh METAV mohl být odložen, ale návštěvníci se stále velmi zajímají o to, jakého pokroku ve vývoji našich produktů dosahujeme a v současné situaci jsou takové webové relace nejlepším způsobem, jak informovat širokou veřejnost o našem nejnovějším vývoji,“ řekla Nicole Rüffer z Isra Vision.

Její názor potvrzuje i Andreas Lindner z Bimatec-Soraluce: „Výzvy, kterým dnes čelí výrobní firmy, se mění rychleji než kdy jindy. Kolik zkušeností v současné situaci potřebujete, abyste zajistili dostatečně vysokou úroveň přesnosti a účinnosti? Co můžete dělat, pokud vaši firmu opustí zkušený operátor stroje, ale chystáte se zahájit nový projekt? To jsou druhy otázek, na které zodpovím. Těším se na setkání se všemi účastníky online a jsem zvědavý, jaké otázky budou mít. “

Registrační údaje a informace o celém programu lze najít na www.metav-websessions.de.

 
Publikováno: 5. 6. 2020 | Počet přečtení: 403