its murr Schunk

Siemens koupil Vizendo

Švédska servisní a softwarovou společnost Vizendo AB, která sídlí v Göteborgu, je předním poskytovatelem virtuálních školení operátorů v oblasti automobilové výroby. Nyní tuto společnost koupil Siemens, akvizice stoupila v platnost 1. června letošního roku.

 

Siemens tak rozšiřuje portfolio digitálních služeb o virtuální školení umožňující průmyslovým firmám zkrátit dobu školení a zavádět nové produkty na trh rychleji a ve vyšší kvalitě.

„Oblast virtuálních školení má obrovský růstový potenciál. Navíc rozsah služeb a softwarových řešení společnosti Vizendo ideálně doplňuje naše digitální služby, a tím i naše portfolio Digital Enterprise,“ zdůraznila Karen Florschütz, CEO obchodní jednotky služby zákazníkům. „Díky této akvizici ještě lépe podpoříme naše zákazníky v celém procesu výroby – od přípravy přes zahájení produkce, až po průběžnou optimalizaci. Možnost vzdělávat své zaměstnance virtuálně, odkudkoliv a v každé z výrobních fází výrazně zvyšuje flexibilitu našich zákazníků a zároveň snižuje jejich náklady.”

Vizendo poskytuje služby a softwarová řešení pro virtuální školení operátorů od roku 2004. Tyto služby, vycházející z obchodního modelu Software jako služba (SaaS), vycházejí přímo z vlastních CAD/PLM dat zákazníka a mají řadu výhod. Více než 70 % jejich zákazníků používá CAD/PLM data s řešením Teamcenter společnosti Siemens. Důraz se klade zejména na školení o výrobě, údržbě a opravách, ale i na úvodní školení a monitoring kvalifikací. Většina zákazníků je z automobilového průmyslu, ale softwarová řešení využívají také zákazníci z jiných odvětví, jako jsou např. letecký a kosmický průmysl.

Nyní je Vizendo stoprocentní dceřinou společností Siemens AB ve Švédsku. Třiadvacet softwarových a servisních inženýrů se připojí k týmu Digital Industries, obchodní jednotky služby zákazníkům (Customer Services).

 
Publikováno: 4. 6. 2020 | Počet přečtení: 326