its murr Schunk

Suzuki pomáhá ohroženým dětem

Symbolicky počínaje na Den dětí zahájila společnost Suzuki Česká republika systematickou podporu charitativní organizace Fond ohrožených dětí. Plánuje dlouhodobou materiální a finanční podporu této organizace, ale např. i pomoc zviditelnit jejich rozsáhlé aktivity v oblasti péče o děti v ohrožení života.

 

Ne každé dítě má to štěstí, že vyrůstá v harmonickém prostředí, proto vznikl na podporu týraným, zneužívaným, zanedbávaným, opuštěným či jinak sociálně znevýhodněným dětem Fond ohrožených dětí (FOD). Aktuálně má ve své péči přes 200 dětí a provozuje 15 zařízení Klokánek, jejichž činnost se neobejde bez finanční podpory veřejnosti a sponzorů.

Suzuki bude Fond ohrožených dětí podporovat jak přímo, tak výzvami pro zapojení svých obchodních partnerů a veřejnosti do podpory FOD. Prvotní myšlenkou obsahu spolupráce bylo, jak už to tak u automobilek bývá, zajištění či obměna vozového parku, ale brzy firma pochopila, že potřeby Fondu jsou mnohem zásadnější. Suzuki bude tedy v této oblasti pomáhat alespoň poskytováním servisních služeb.

„Na spolupráci – a věřím, že dlouhodobou – se Suzuki se velmi těšíme. Bude to nová zkušenost, která nám pomůže hradit část nákladů na provoz našich zařízení,“ říká předsedkyně Fondu ohrožených dětí Hanka Kupková.

Důležitou rovinou spolupráce je také upozorňování na činnost Fondu ohrožených dětí. Široká veřejnost se totiž často mylně domnívá, že brutální týrání dětí známé z amerických filmů se nás netýká, byť se děje denně kolem nás.

Stejně jako Suzuki může pomoci každý, ať už jednorázově, nebo pravidelnými příspěvky. Každá stokoruna pomůže ohroženým dětem zajistit tolik potřebnou péči.

 
Publikováno: 2. 6. 2020 | Počet přečtení: 303