its murr Schunk

Rolls-Royce vyrábí minimodely Cullinan

Protože se mnoho zemí stále potýká s pandemií koronaviru a majitelé vozů Cullinan si tak nemohou užívat zážitek z jízdy, do popředí zájmu se tak dostaly jiné luxusní maličkosti. Autentickou repliku vozu Cullinan v měřítku 1:8, která je zhotovena do nejmenších detailů podle originální předlohy, si nyní mohou klienti užívat z domova.

 

Sir Henry Royce jednou řekl: „Maličkosti dělají dokonalost, ale dokonalost není maličkost.“ Právě v tomto duchu představuje Rolls-Royce dokonalé modely SUV vozu Cullinan.

Každá miniatura je pečlivě ručně vytvářena z více 1000 dílků individuálně, podle objednávky. Tento proces může trvat až 450 hodin, což je více než polovina času potřebná k výrobě vozu Cullinan v plné velikosti.

Zmenšený model vozu je ručně malovaný barvou Rolls-Royce a poté precizně leštěný, přesně podle náročných požadavků značky. Stejně jako u předlohy jsou horizontální linie na boku auta nanášeny jemným štětcem. Klienti si mohou vybrat z palety přibližně 40 000 standardních barev, nebo si zvolit libovolný odstín v rámci zakázkového programu Bespoke. Plně funkční vnější světla lze dálkově ovládat ovladačem Cullinan. Pod kapotou se pak ukrývá replika kultovního dvojitého přeplňovaného motoru V12 s obsahem 6,12 litrů.Při otevírání dveří vozu narazíte na podsvícené podlahové lišty. Provedení interiéru, použité materiály a zpracování detailů, se kterými se potkáte u vozu Cullinan v plné velikosti, jsou samozřejmostí i u jeho zmenšené kopie. Od precizně vyšívané opěrky hlavy, použití dřevěného dekoru v interiéru až po potahy sedadel – všechny tyto detaily si v rámci zakázkového programu můžete zvolit podle svých představ. Znovu si tak můžete vytvořit úžasně přesnou verzi svého vozu Rolls-Royce.

Replika je umístěna ve skleněné, téměř metr dlouhé, vitríně na lesklém černém podstavci, díky čemuž krásně vyniknou detaily vozu ze všech úhlů. Skleněný kryt lze sundat, abyste si mohli vůz prohlédnout do nejmenších podrobností – ode dveří, zavazadlového prostoru až po motor vozu.

 
Publikováno: 29. 5. 2020 | Počet přečtení: 324