Schunk

Dako-CZ je zakázkově naplněna

Třemošnická společnost Dako-CZ prošla díky zavedeným přísným bezpečnostním opatřením koronavirovou pandemií bez významného omezení produkce. Nyní bude své produkty pro kolejová vozidla dodávat do Polska, Slovinska i do Indie.

 

„Určitá omezení samozřejmě vnímáme, letos například nemůžeme prezentovat naše produkty na světovém veletrhu InnoTrans, který byl přesunut na příští rok. Bezpečnostní opatření a jejich dodržování pro nás samozřejmě znamenají dodatečné náklady. Hlavní ale je, že můžeme nadále dodávat zákazníkům a plnit sjednané zakázky. Za to patří velký dík všem našim zaměstnancům, kteří nás podrželi, respektovali veškerá omezení a chodili do práce,“ říká Dagmar Matúšová, generální ředitelka Dako-CZ.

Novou zakázkou je např. projekt KISS pro společnost STADLER. Po úspěšné FAI projektu STADLER KISS začne Dako pro regionální soupravy KISS dodávat kompletní pneumatické řízení brzd. Soupravy jsou určené pro Slovinsko.

„Dodávka deseti třídílných jednotek s dvojitou palubou představuje pro naši společnost zcela novou platformu. Třídílné elektrické jednotky s označením KISS jsou navrženy jako regionální vozidla s maximální rychlostí 160 km/h. Nabízejí sezení pro 292 osob, včetně 16 míst v první třídě a dalších 277 stojících cestujících. V dvoupatrovém vlaku je vymezen prostor i pro invalidní vozíky a kola,“ přibližuje podrobnosti zakázky Monika Jirušková z Dako-CZ.

V rámci projektu bude dodávat kompletní řízení pneumatické brzdy, které obsahuje ovládání samočinné brzdy, střadačové brzdy, přímočinné brzdy, vzduchové vypružení, nastavení elektromagnetické brzdy, ventily protismyku a další komponenty, jako jsou ventily nouzového brzdění, brzdové ukazatele, malé vzduchojemy a brzdové páky.

Opce na dodávky pro polskou Łódź

Na konci dubna proběhla úspěšná FAI pro opci projektu na dodávky pneumatických panelů do společnosti STADLER pro koncového zákazníka Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Plně klimatizované elektrické příměstské jednotky FLIRT nejenže splňují veškeré bezpečnostní prvky, nabízejí cestujícím maximální komfort při jízdě, ale disponují i moderním informačním systémem pro cestující. Příměstská jednotka dosahuje maximální rychlosti 160 km/hodinu. Pro tento projekt vyrábí a dodává nejen pneumatické panely, ale i vzduchojemy a dvojité ukazatele.

Brzdové vybavení pro LHB vozy v Indii

Pro indického zákazníka, společnost ESCORTS, bude od května 2020 do března 2021 realizovat další dodávku brzdového vybavení pro LHB vozy. Nová objednávka brzdového vybavení je na celkem 800 vozů, zahrnuje 700 brzdových sad pro AC/non

AC cars a 100 brzdových sad pro Power cars. Jednotlivé sady obsahují brzdové jednotky a protismyk, který se skládá z vypouštěcích ventilů, řídících jednotek protismyku a snímače otáček. Brzdové komponenty Dako pro montáž osobních vozů, tzv. LHB coaches, budou montovány a provozovány Indickými drahami.

 
Publikováno: 28. 5. 2020 | Počet přečtení: 207