Schunk

PS bude poprvé dodávat výhybky do Belgie

Pražská strojírna získala zakázku v objemu necelých 3 milionů korun. Zakázka je určena pro belgické město Gent. Strojírně se daří i v sousedním Německu, kde vysoutěžila zakázku na pět výhybek za téměř 11 mil. Kč do Berlína.

 

Strojírna tímto rozšiřuje trh a pomalu se blíží svému současnému kapacitnímu limitu. Momentálně je již zasmluvněno 88 % z celkového objemu na celý rok.

„Belgie je pro nás nové teritorium, ještě nikdy jsme tam nedodali jedinou výhybku. Obecně by pro nás belgický trh mohl být hodně zajímavý, je zcela otevřený a není od nás až tak daleko,“ komentuje obchodní ředitel strojírny Miroslav Kolář.

Pro belgickou společnost De Lijn bude PS zpracovávat dvě výhybky s termínem dodání do konce června tohoto roku. Výhybky budou instalovány ve středu města v lokalitě Muidelaan.

V Berlíně je PS už od roku 2018 na seznamu kvalifikovaných dodavatelů. Dosud dodávala pouze menší objednávky, letos se však strojírně poprvé podařilo vysoutěžit jednu z těch objemnějších. Zajímavostí u tohoto projektu je, že dvě z pěti výhybek jsou takzvané následné. Tento typ není až tak neobvyklý, jedná se ale vždy o atypické řešení tam, kde není v centrech měst tolik prostoru,“ vysvětluje Robert Masarovič, předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny a.s. Obdobnou zakázku strojírna zpracovávala např. do Austrálie.

 
Publikováno: 28. 5. 2020 | Počet přečtení: 193