Schunk

Přenosné LCD projektory zaručují lepší flexibilitu

Společnost Panasonic představila nové nákladově efektivní LCD projektory, které nabízejí mimořádně dlouhou životnost, nízké celkové náklady na vlastnictví a kvalitní obraz s vysokým kontrastním poměrem.

 

Přenosné projektory jsou ideální pro kancelář i učebnu. K dispozici je nově šest přenosných modelů řady PT-LB426 a čtyři modely projektorů s krátkou projekční vzdáleností řady PT-TW381R s rozlišením WXGA a XGA a jasem v rozmezí 3100–4100 lm. Tyto řady nabízejí navíc vyšší kontrast obrazu a širší možnosti připojení.

Obě řady poskytují zářivě jasný obraz i v dobře osvětlených učebnách a zasedacích místnostech, přičemž během jejich životnosti není nutná prakticky žádná údržba. Tyto snadno přenosné projektory s intuitivním ovládáním a flexibilitou nastavení zajišťují vysoce kvalitní obraz s vynaložením minimálního úsilí při obsluze.

Přirozená kvalita obrazu v umělém světle


Po vylepšení mají všechny modely o 25 % vyšší kontrast obrazu než jejich předchůdci. To zajistí vysokou kvalitu obrazu i v osvětlených prostorech. Vysoký kontrast 20 000 : 1 je podpořen jasem až 4100 lm (XGA) a věrnou reprodukcí obrazu HD (modely WXGA). Technologie Panasonic Daylight View Lite automaticky monitoruje okolní světlo a optimalizuje projekci pro promítání v prostředích, kde by obraz byl jinak příliš světlý.

Obě řady posouvají celkové pořizovací náklady na zanedbatelnou úroveň. Originální lampa s nízkou degradací vydrží až 20 000 hodin v režimu ECO (10 000 h při plném výkonu) a výměna vzduchového filtru se doporučuje až po 10 000 hodinách . Používání těchto komponentů snižuje zásoby spotřebního materiálu (lampy, filtry) a šetří čas i peníze. Software Multi Monitoring & Control s funkcemi včasného varování (k dispozici na síťových modelech) umí navíc odesílat výstrahy dříve, než problém nastane. To snižuje počet nouzových volání a neplánovaných prostojů.

Flexibilní instalace

Projektory se snadno instalují na stůl nebo na stropní závěs. Všechny modely (kromě PT-LB306) mají duální vstupy HDMI a duální počítačové vstupy VGA (D-sub ). Modely (kromě LB306) disponují 5 V/2 A USB portem pro podporu streamování obsahu nebo pro připojení modulu AJ-WM50/ET-WML100 pro bezdrátové zrcadlení obrazovky z počítače nebo telefonu. Volitelný bezdrátový modul umožňuje moderátorům sdílet obsah z počítače nebo mobilního zařízení bezdrátově na projekční plochu pomocí softwaru Presenter Light pro Windows nebo aplikace Wireless Projector pro zařízení iOS a Android.

Interaktivní schopnosti TW381R se rozšiřují o Whiteboard Software pro PC podporující psaní na obrazovce a možnost uložit práci jako obrazový soubor pro pozdější distribuci. Řada TW381R může díky krátké projekční vzdálenosti promítat 80palcový obraz ze 75 cm bez viditelných stínů na obrazovce. U modelů, které jsou vybaveny síťovým připojením, jsou k dispozici také ovládací prvky PJLink a možnost ovládání z webového prohlížeče.

Řada LB426 obsahuje objektiv se zoomem 1,2x pro širší možnosti při instalaci; projekční poměr 1,48–1,78; rozšířenou korekci lichoběžníkového zkreslení V/H (H: ±35°, V: ±35°); a korekce zakřivené obrazovky pro promítání bez zkreslení (kromě LB306). Projektory jsou navrženy tak, že je lze snadno přenášet (rozměry: 335 x 96 x 252 mm a ca 2,9 kg).

 
Publikováno: 27. 5. 2020 | Počet přečtení: 210