Schunk

Nový adaptér přidá stolnímu PC wifi i Bluetooth

Společnost TP-Link představuje nový PCIe adaptér Archer T5E (AC1200), jenž umožňuje snadné rozšíření stávajícího stolního počítače o bezdrátová rozhraní wifi a Bluetooth 4.2.

 

Řešení je určené pro stolní počítače, které chcete přemístit někam, kam nevede pevný ethernetový kabel a jeho případné použití by si vyžadovalo stavební úpravy. Pokud jde o wifi, zde díky podpoře standardu 802.11ac a specifikaci AC1200 dosáhnete maximální rychlosti bezdrátového připojení do 1167 Mb/s, z toho 867 Mb/s v pásmu 5 GHz a 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Taková rychlost je naprosto dostatečná pro většinu úloh prováděných on-line, včetně hraní her po síti, streamování video obsahu v HD rozlišení nebo videokonference.

Součástí PCIe (PCI Express) adaptéru je také Bluetooth modul, který funguje ve standardu Bluetooth 4.2 a vaše stolní PC dokáže propojit nejen se smartphonem – např. chcete-li z něj stahovat fotky či jiné soubory – ale také s bezdrátovými periferiemi, jako jsou myši, reproduktory nebo mobilní routery. K PC můžete připojit i řadu senzorů chytré domácnosti. Standard Bluetooth 4.2 znamená 2,5x vyšší rychlost v porovnání s Bluetooth 4.0, a také 10x vyšší kapacitu paketů.

Externí antény napomáhají pokrytí

Součástí „balení“ jsou na první pohled zřetelné externí antény. Ty jsou celkem dvě a výrazně posilují příjem wifi i z prostor vzdálenějších od routeru, případně odstíněných stěnou či jiným objektem z málo propustného materiálu. I ve vzdálenějších prostorách si tak můžete užívat připojení s nízkou latencí.

Instalaci bezdrátového adaptéru zvládne takřka každý. Stačí jej zapojit do volného slotu PCI Express v zadní části bedny počítače a počítač zapnout. K instalaci na systémech Windows 10/8.1/8/7 ve 32bitové i 64bitové variantě by mělo dojít automaticky. V balení naleznete kromě standardního držáku také konzolu s nízkým profilem, která je fyzicky přizpůsobená mini věžovým počítačům. O zabezpečení dat se pak starají šifrovací standardy WPA/WPA2.

 
Publikováno: 27. 5. 2020 | Počet přečtení: 197