Schunk

Nejvýkonnější herní PC s kapalinovým chlazením grafiky

Společnost Dell posouvá novou řadu herních sestav na novou úroveň. Jedná se o Alienware Area-51m – nejvýkonnější herní notebook na světě, Alienware m15 a m17 – výkonné herní notebooky a Alienware Aurora – stolní počítače i s kapalinovým chlazením grafické karty.

 

Model Alienware Area-51m je založený na proslulém designu Legend. Tento herní notebook je osazený stolním procesorem a grafickou kartou, které je možné upgradovat a přetaktovat. Notebook je určený je pro hráče, kteří očekávají maximální výkon a zároveň potřebují svůj stroj přenášet. S novými procesory Intel Core S-series 10. generace má 10 jader (jako vůbec první notebook Alienware), 20 vláken a s aktivovanou funkcí Thermal Velocity Boost, která maximalizuje efektivitu a výkon, může dosáhnout taktu až 5,3 GHz.

Nová technologie chlazení Cryo-Tech zvyšuje průtok vzduchu a tím i výkon. Součástí inovované konstrukce chlazení jsou nový panel pro nasávání vzduchu s mřížkou s plástvovou strukturou nad klávesnicí, větší lopatky ventilátoru a nožky zvětšující mezeru mezi tělem a podložkou. Alienware také poprvé nabízí technologii chlazení vapor chamber a u vybraných konfigurací až 12stupňovou regulaci napětí pro maximálně úsporný provoz, která zajistí dostatek energie i na herní maratony. Hráčům, kteří hledají alternativní možnosti grafické výbavy, nyní Area-51m nabízí i AMD Radeon RX.

Modernizovaný notebook Area-51m nabízí nejlepší možný zážitek na 17“ displeji. V nabídce jsou konfigurace s UHD displejem i varianty s FHD displejem s vysokou obnovovací frekvencí (až 300 Hz) určené pro e-sport. Všechny nabízí dokonale prokreslený obraz a rychlost potřebnou k poražení všech soupeřů.

Nové notebooky Alienware m15/m17 se mohou chlubit elegantním, kompaktním designem a špičkovým výkonem. Patří sice mezi nejtenčí herní notebooky na trhu, ale rozhodně nejsou žádná lehká váha, co se týče nejen výkonu ve hrách, a výdrže.Nová generace m15/m17 je vybavena nejrychlejšími mobilními procesory Intel Core H 10. generace, jejichž verze i9-10980HK je odemčená pro přetaktování. Vyznačují se bleskurychlou odezvou, konzistentním výkonem a vynikajícím podáním obrazu pro plynulejší hru. Jako první na trhu nabízí také technologii regulace napětí HyperEfficient Voltage Regulation, která pomáhá udržet vysoký výkon po delší dobu. U modelu m17 zajišťuje maximální grafický výkon karta NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER Max-P.

Notebooky nabízejí až 32 GB operační paměti typu DDR4, čtečku karet Micro-SD, rozhraní Thunderbolt 3, nové možnosti volby interních grafických karet dosahujících vyšší snímkové frekvence (NVIDIA GeForce / AMD Radeon) a výběr z barevných variant.

Dnes představuje také své první PC Alienware Aurora s kapalinovým chlazením grafické karty zapojeným do sběrnice PCI-e. Nový systém chlazení je k dispozici pro grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER. Snižuje teplotu až o 19,5 % a hluk až o 69,2 %. Hráči i profesionálové, kteří uvažují o pořízení počítače Alienware Aurora, si tak mohou zvolit kapalinové chlazení jak procesoru, tak grafické karty.

Počítače Aurora je navíc možné snadno rozšiřovat a upgradovat bez nářadí. Jsou vybaveny procesory Intel Core i9-10980HK 10. generace, operačními paměťmi HyperX FURY XMP DDR4 a výkonným (volitelným) napájecím 1000 W zdrojem.

Hráče, kteří požadují mimořádně rychlý displej s nejkratší možnou odezvou, vtáhne do akce herní monitor Alienware 25 Gaming 360 Hz (AW2521H) v klasickém designu Legend. Nový monitor s úhlopříčkou 24,5 palce má obnovovací frekvenci 360 Hz – tedy třikrát vyšší než naprostá většina herních monitorů – a podporuje funkci NVIDIA G-SYNC. Díky rychlé technologii IPS poběží všechny hry zcela plynule, prakticky bez trhání nebo rozmazávání obrazu, s konzistentními barvami ze všech úhlů.

Pro hráče s omezeným rozpočtem Alienware modernizoval notebooky Dell G3 15 a G5 15 tak, aby si na nich bylo možné užívat intenzivní hraní delší dobu. Tyto notebooky se budou dodávat s nejnovějšími mobilními procesory Intel 10. generace řady H a grafickými kartami NVIDIA GeForce.

 
Publikováno: 25. 5. 2020 | Počet přečtení: 211