Schunk

Dachser rozšířil spolupráci s Notinem

Česká pobočka Dachser už čtvrtým rokem zajišťuje importní přepravy zásilek pro Notino, významného online prodejce parfémů a kosmetiky v Evropě. V minulém roce byla spolupráce rozšířena i na distribuční logistiku.

 

Dachser disponuje hustou logistickou sítí, která čítá 332 vlastních a 68 partnerských poboček v celé Evropě, které jsou propojeny množstvím přímých linek sběrné služby. Nespornou výhodou je jednotný přepravní IT systém. Za čtyři roky spolupráce se realizované objemy přeprav osmkrát zvýšily. Dachser Brno dnes importuje zboží z Německa, Itálie, Velké Británie a dalších zemí. Některé zásilky pro Notino jsou navíc klasifikovány jako nebezpečné zboží dle dohody ADR.

V roce 2019 byla spolupráce rozšířena i o export zásilek. V minulém roce jsme poprvé expedovali zásilky z Notina do Německa, Polska, Slovinska a na Slovensko. Stejně jako v případě importů, i u exportních zásilek využívá Notino naší sběrné služby,“ popisuje Ing. Jan Polter, MBA, obchodní ředitel DACHSER Czech Republic.

Zásilky pro Notino představují především kosmetiku a parfémy, tedy výrobky citlivé na výkyvy teplot a charakteristické svojí vysokou hodnotou. „Proto je skutečnou výhodou vysoký standard kvality Dachseru zahrnující high-tech kamerové systémy a především bezpečnostní opatření ve skladech i na cestách. Z důvodu vyšší bezpečnosti jsou také přepravy realizovány ve skříňových výměnných nástavbách namísto plachtových,“ vysvětluje Jan Polter.

Předpokladem pro včasné a bezpečné zpracování zásilek sběrné služby je i kvalitní výměna dat. „Bez chytrých IT technologií si už dnes nelze logistiku představit. Spolupráci s Notinem usnadňuje naše vlastní IT aplikace eLogistics pro zadávání a správu zakázek on-line,“ komentuje Jan Polter.

 
Publikováno: 20. 5. 2020 | Počet přečtení: 253