Schunk

Herní notebooky s odolnosti armádní úrovně

Společnost Asus uvedla na český trh herní notebook TUF Gaming A15 (FA506), který v sobě spojuje vysoký výkon nové platformy AMD Ryzen čtvrté generace a grafických karet NVIDIA. Je vybaven 15,6palcovým IPS displejem s obnovovací frekvencí až 144 Hz.

 

Novinka splňuje certifikaci MIL-STD-810G, čímž je zajištěna jeho vysoká odolnost při každodenním používání. Notebook TUF Gaming A15 je k dostání v různých konfiguracích a ve dvou designech.

Zásluhou vysokého výkonu procesorů Ryzen řady 4000 od AMD se notebook hodí nejen ke hraní náročných her, ale zastane i každodenní práci díky bezproblémovému multitaskingu. V nabídce je jak 6jádrový Ryzen 5, tak 8jádrový Ryzen 7. Tyto procesory ve spojení s grafickou kartou až GeForce RTX 2060 od NVIDIA a až 16 GB operační paměti dělají z notebooku herní mašinu. Konkrétně karta RTX 2060 poskytuje hrám trojnásobný počet snímků za sekundu, což lze ocenit zejména na displeji s obnovovací frekvencí 144 Hz. Novinka je vybavena také rychlými SSD disky o kapacitě až 1 TB. Nechybí navíc snadno přístupné sloty pro bezproblémové rozšíření pamětí nebo úložiště.

Pro udržení vysokého výkonu je zásadní chlazení. Několik tepelných trubic a tři chladiče odvádějí teplo od hlavních komponent a rychle ho rozptylují. Teplý vzduch odchází zadní stranou pod lichoběžníkovým výřezem ve víku. Speciální trubice na okrajích pouzdra ventilátoru zachycují a usměrňují částice prachu z notebooku tak, aby zabránily jejich usazování na chladičích a ventilátorech. Tento samočisticí design zabraňuje snižování výkonu a v průběhu času zajišťuje stabilní výkon ventilátoru. Rychlost ventilátoru se automaticky nastavuje v závislosti na teplotě. Díky rychlé klávesové zkratce mohou uživatelé přepínat mezi třemi provozními režimy a různými kombinacemi profilů chlazení a výkonu. Turbo režim poskytuje maximální výkon a rychlost ventilátoru pro náročné úkoly, zatímco Vyvážený režim optimalizuje rychlost a akustiku pro nejlepší zážitek ze hry. Tichý režim se spouští ve chvíli, kdy upřednostňujete tichý chod během lehčího zatížení, jako je běžná práce, surfování po webu a streamování videa.

Spodní část šasi má design ve tvaru včelích pláství, což přidává konstrukci na pevnosti a tuhosti. Notebook současně splňuje nároky vojenského standardu MIL-STD-810G a prochází přísnými testy, které zajišťují odolnost i v náročných podmínkách, při vibracích nebo během náhodných nárazů a pádů.

Klávesnice jako na desktopu

Klávesnice je navržena primárně pro hraní her a její rozvržení je velice podobné standardním klávesnicím stolních počítačů. Funkční klávesy jsou odděleny v obvyklých skupinách, aby se vytvořily intuitivnější klávesové zkratky. Klávesy se šipkami jsou posunuty kvůli snadnější navigaci a plnohodnotná numerická klávesnice zpříjemňuje práci s čísly. Zvýrazněné klávesy WASD jasně identifikují herní zónu a větší mezerník poskytuje pohodlnější plochu pro úhozy palcem.

Každá klávesa je jemně zakřivená, aby snadněji přilnula ke špičkám prstů. Základní přepínače mají zdvih 1,8 mm a výbornou odezvu díky technologii Overstroke. S životností 20 milionů úhozů jsou spínače dostatečně odolné, aby vydržely až několik let intenzivního používání. Modely s podsvícením RGB umožňují uživatelům personalizovat celou sestavu.

Prostorový zvuk

Notebook disponuje dvěma reproduktory, které se starají o kvalitní basy ve hrách. Pro hráče preferující sluchátka je připravena technologie DTS Headphone: X, která přináší 7.1kanálový virtuální prostorový zvuk do stereofonních sluchátek nebo reproduktorů zapojených k notebooku.

3,5 mm audio jack doplňuje dostatečný počet USB portů pro důležité periferie, jako je herní podložka, myš nebo externí úložiště. Port HDMI 2.0 umožňuje použití displejů v rozlišení až 4K (UHD), od stolních monitorů přes TV s velkou obrazovkou v obývacích pokojích až po projektory ve škole. Nezapomnělo se ani na gigabitový ethernet pro připojení k internetu po kabelu.

 
Publikováno: 19. 5. 2020 | Počet přečtení: 293