Schunk

Smartphone s trojitým fotoaparátem

Společnost TCL Communication začala v Česku a na Slovensku prodávat smartphone Alcatel 1S (2020). Jde o nástupce loňského modelu 1S (2019), který sází zejména na velký displej a trojitý fotoaparát ve spojení se solidním poměrem ceny a výkonu.

 

Ve své cenové kategorii se zařízení vymyká právě trojitým objektivem, který zvládne makro, širokoúhlé snímky a automaticky rozpozná scénu díky umělé inteligenci. IPS displej s úhlopříčkou 6,22 palců a poměrem stran 19 : 9 nabízí rozlišení HD+.

Telefon s operačním systémem Android 10 pohání 8jádrový procesor MediaTek v kombinaci se 3 GB RAM a 32GB pamětí, rozšiřitelnou pomocí MicroSD karet. Specialitou je samostatné tlačítko pro okamžité spuštění služby Google asistent. Baterie o kapacitě 4000 mAh pokryje celodenní provoz, nechybí ani kombinovaná ochrana obsahu a přístupu v podobě čtečky otisků prstů a snímače obličeje Face Key.

Punc elegance dodává novince neobvyklá úprava s mikrotexturou pod lesklým povrchem zadní strany. K největším lákadlům telefonu však patří trojitý zadní fotoaparát, který je u telefonů v této ceně zvláštností. Kombinuje objektivy s rozlišením 13, 5 a 2 Mpx. Hlavní 13Mpx kamera disponuje automatickou umělou inteligencí, s jejíž pomocí rozezná až 22 různých druhů scén. Doplňují ji 5Mpx širokoúhlý snímač s úhlem záběru 114,9°, který současně dokáže měnit hloubku ostrosti a 2Mpx makro snímač, jenž se stará o co nejvěrnější zachycení detailů. Přední 5Mpx fotoaparát s LCD bleskem je ukrytý v kapce v horní části displeje.

Telefonu dominuje velká obrazovka typu IPS o úhlopříčce 6,22 palců s rozlišením HD+ (1520 x 720 px). Zobrazovač má poměr stran 19 : 9 a chrání ho 2.5D sklo. To z něj dělá ideální zařízení pro sledování videa, prohlížení fotek, hraní her nebo surfování po webu.

Smartphone podporuje všechna evropská LTE pásma, což znamená nejen rychlé stahování, ale i odesílání dat.

 
Publikováno: 19. 5. 2020 | Počet přečtení: 253