Schunk

Flexibilitu retraku zajišťuje integrovaná nabíječka

Model ETV 216i, který Jungheinrich představil již v roce 2018, jako první retrak s plně integrovanou lithium-iontovou baterií, získal nově integrovanou nabíječku.

 

Hlavní výhodou lithium-iontové technologie je možnost dobíjení baterií i během krátkých pracovních přestávek, čímž se zvyšuje provozní využitelnost vozíku. Retrak je nově vybaven integrovanou nabíječkou namontovanou přímo na lithium-iontovou baterii, díky čemuž je společnost Jungheinrich schopna nabídnout ještě flexibilnější vozík.

Model ETV 216i, který je vybaven integrovanou nabíječkou, může být nabíjen z jakékoli standardní vysokonapěťové elektrické zásuvky s parametry 400 V, 16 A. Tím je umožněno nabíjení v různých místech skladu, aniž by bylo potřeba vybudování speciální nabíjecí místnosti. Vozík navíc nemusí opakovaně přijíždět k nabíjecí stanici, díky čemuž je možné ušetřit zbytečné cesty. Kabel nabíječky o délce 2500 mm umožňuje parkování vozíku v jakékoli poloze vůči elektrické zásuvce. V době, kdy je retrak používán, je kabel bezpečně schovaný v úložném prostoru.

Maximální nabíjecí proud dosahující 140 A umožňuje během pouhých 4 hodin úplné nabití zcela prázdného akumulátoru. Přestože je vozík vybaven integrovanou nabíječkou, lze jeho baterii nabíjet také pomocí externí nabíječky a rovněž lze i nadále používat rychlonabíjecí zásuvku.

 
Publikováno: 14. 5. 2020 | Počet přečtení: 229