Schunk

Videostěny s nepostřehnutelným přechodem mezi displeji

Společnost Panasonic zahájila prodej svých vlajkových LCD displejů pro videostěny řady VF2, které zprostředkovávají takřka plynulý obraz díky nejužším rámečkům na trhu.

 

Při realizaci velkých interiérových digitálních instalací nabízí použití řady VF2 oproti běžným LED videostěnám řadu výhod. Obraz je při sledování zblízka ostřejší, což ocení zejména pracovníci v dohledových a zasedacích místnostech, a nabízí lepší viditelnost při pohledu ze strany. Řada VF2 disponuje rozmanitějšími možnostmi konektivity a menší hloubkou při zapouštění do stěn. Díky integrovaným funkcím převzetí služeb při selhání a navrácení služeb po obnovení (failover a failback) se u tohoto řešení mohou zákazníci spolehnout na plynulý 24h provoz.

Úzké rámečky řady VF2H/VF2 se vyznačují menší mezirámečkovou vzdáleností, která má hodnotu 0,88 mm, a přechody se u nich prakticky stírají. I při pohledu zblízka jsou rámečky displejů prakticky nerozeznatelné, díky tomu nabízí impozantní plynulý velkoformátový obraz.

Dva bezrámečkové 55” D-LED LCD modely mají svítivost 700 cd/m2 (model VH2H) a 500 cd/m2 (model VF2) a zprostředkovávají obraz té nejvyšší kvality. Oba mají antireflexní úpravu panelu IPS, která se stará o rozptyl světla ze slunce, z umělého osvětlení a o potlačení vnějších odlesků. Díky tomu může divák obraz sledovat z libovolného úhlu jak v monitorovacích místnostech, tak na veřejných prostranstvích.

Každý z displejů videostěny je předkalibrován s ohledem na zachování minimálních barevných rozdílů, aby se zajistila konzistentní kvalita obrazu a nastavení bylo co nejintuitivnější. Obě řady využívají automatickou korekci jasu, díky které je korigován jas na pozadí, a mají dlouhodobě vysoký kontrastní výkon při optimalizované spotřebě.

Jednoduchá konfigurace

Instalace a konfigurace je jednoduchá, protože displeje využívají rozhraní Digital Link. To vychází z technologie HDBaseT a zajišťuje podporu audia, videa a přenosu kontrolního signálu na dlouhé vzdálenosti. Dalším možným použitím je řetězení displejů přes jeden kabel, čímž se eliminuje nutnost použití rozbočovačů video signálu a dalších směrovacích zařízení.

Pojistné funkce převzetí služeb při selhání a navrácení služeb po obnovení jsou integrované. Pokud se obrazový a zvukový signál přeruší, systém se automaticky přepne na záložní signály. Při obnovení základních signálů se pak obnoví i původní obraz. Díky tomu je tato řada vhodná do řídicích místností i pro další instalace, kde se klade důraz na nepřerušované přehrávání.

Videostěny tak výtečně poslouží v prodejnách, na veřejných prostranstvích i v dohledových a zasedacích místnostech.

 
Publikováno: 13. 5. 2020 | Počet přečtení: 218